banner39

Sarkozy'ye uzun boylu koruma yasak

Boy kompleksi ile bilinen Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy yanında uzun boylu korumalar istemiyor.

Arşiv 09.06.2010, 00:30 09.06.2010, 00:30
Sarkozy'ye uzun boylu koruma yasak


Boy kompleksi medya tarafından çoğu kez alaya alınan Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin boy sorunu yine gündemde.

Uzun boylu güvenlik görevlilerine gizlice Sarkozy'yi koruma görevine başvurmamalarının tavsiye edildiği öne sürüldü.

 

Polis kaynaklarına göre, uzun boylu korumaların şüphelileri kalabalık ortamlarda tespit edebilme yetilerinin daha iyi olduğunun bilinmesine rağmen Sarkozy yanında heykel gibi duran korumaları istemiyor.

 

Le Parisien'e konuşan adı açıklanmayan bir emniyet yetkilisi, yapılı ve uzun boylu adayların bu göreve alınma şanslarının düşük olduğunu öne sürdü.

 

Fransa'da cumhurbaşkanlığı korumalarının sayısı eski Cumhurbaşkanı Jacques Chirac'a yönelik suikast girişiminin engellendiği 2002'den bu yana 50'den 80'e yükseltildi.

 

Sarkozy'nin kendisini Napolyon'dan kısa kılan 1 metre 64 santimetrelik boyu nedeniyle hassas olduğu çok iyi biliniyor. Hatta 1 metre 77 santimetrelik eski manken eşi Carla Bruni eşinin bu hassasiyeti nedeniyle olabildiği kadar düz, topuksuz ayakkabılar giymeyi tercih ediyor, bu arada Sarkozy de normale göre daha yüksek topuklu ayakkabılar tercih ediyor.

 

Geçen eylülde Sarkozy'nin yardımcılarının fotoğraflar sırasında Fransa liderinin yanına kısa boylu işçileri seçerek koydukları öne sürülmüştü.

 

Nisan ayında ise Elysee Sarayı, bir Alman araç kiralama şirketinin küçük Citroen C3 hatchback kiralama kampanyasında "Madam Bruni gibi ol, küçük bir Fransız model al" sloganını taşıyan bir poster kullanmasına ateş püskürmüştü.

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?