banner15

Şaron Yeniden Ameliyata Alındı

Sağlık durumu ciddiyetini koruyan İsrail Başbakanı Ariel Şaron yeniden ameliyata alındı. İsrail Kanal 10 televizyonu, dün ameliyat edildikten sonra sürekli uyutulan Şaron'un, bugün yapılan beyin taramasının ardından hızla ameliyathaneye götürüldüğünü kay

Şaron Yeniden Ameliyata Alındı

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

İsrail Başbakanı Ariel Şaron, kafatasındaki basıncın artması ve beynindeki kanama yüzünden acilen ameliyata alındı. Kanal 10 televizyonunun haberinde Kudüs'te toplantıda olan Şaron'un yardımcılarının da toplantıyı keserek Hadassah hastanesine gittiği belirtildi. Şaron'un yatırıldığı hastanenin başhekimi Şlomo Mor-Yosef, ''dün gece Şaron'un durumunda herhangi bir değişiklik olmadan geçti. İzlemekte olduğumuz tüm veriler istikrarlıydı'' dedi.

Doktor Şlomo Mor-Yosef, gazetecilere bu sabah yaptığı açıklamada, Şaron'un tansiyonunda da oynama olduğunu söyledi. Mor-Yosef, kanamayı durdurmak ve kafatasının içindeki basıncı azaltmak için Şaron'un yeniden ameliyat edilmesine karar verildiğini belirtti. Doktor Mor-Yosef, "Ameliyat devam ediyor ve sona erdiğinde size yine bilgi vereceğiz" dedi. Yosef'in dün geceki bir açıklamasına göre de İsrail Başbakanı'nın, iyileşmesi halinde bile görevinin başına dönebilmesi zor bir ihtimal.

Ağır bir kanama geçiren İsrail Başbakanı Şaron'un beyninde hasar oluştuğu tahmin ediliyor. Şaron'un adının açıklanmasını istemeyen bir yardımcısı, kendisine başbakanın durumunun iyi olmadığının bildirildiğini söyledi.

İsrail hükümet yetkilileri, Başbakan Ariel Şaron'un ameliyata alındığını doğruladı. Hastane yetkilileri de, kafatasındaki basıncın artması ve beynindeki kanama üzerine Şaron'un ameliyata alındığını söyledi. Şaron'un yardımcıları, kendilerine Başbakan Şaron'un ameliyathaneye alındığının bildirildiğini söyledi. Başbakan Vekili Ehud Olmert ile eski Başbakan Şimon Peres'in de hastaneye geldiği bildirildi. Şaron, dün 7 saat süren bir beyin ameliyatı geçirmişti.

İşçi Partisi Seçim Faaliyetlerini Durdurdu
 
Hükümet ortağı İşçi Partisi, Ariel Şaron'un kötü olan sağlık durumu nedeniyle tüm önseçimleri ve seçim faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı. İsrail'de yayımlanan Haaretz gazetesinin haberine göre, İşçi Partisi lideri Amir Peretz, partinin tüm teşkilatlarında önseçim ve seçim kampanyalarının askıya alınmasını istedi. Milletvekili Matan Vilnai de tüm partilere, istikrar sağlanıncaya kadar seçim kampanyalarını durdurmaları çağrısında bulundu.

Şaron'un Partisi Kadima Hala Seçimlerin Favorisi

İsrail'de yapılan kamuoyu yoklaması, geçtiğimiz çarşamba akşamı rahatsızlanan Şaron'un Kadima partisinin 28 Marttaki seçimlerin hala favorisi olduğunu gösterdi. Yedioth Ahronot gazetesinde yayımlanan anket Kadima'nın Ehud Olmert'in başbakanlığında seçimlere girmesi halinde, parlamentodaki 120 sandalyenin 39'una sahip olacağını ortaya çıkardı. Ankete göre Kadima'nın seçimlerdeki rakipleri olarak gösterilen İşçi Partisi 20, Likud ise 16 sandalye kazandıracak oy potansiyeline sahip. Anket, Kadima'nın, parti başkanlığına Adalet Bakanı Tzipi Livni'nin geçmesi halinde 36, Şimon Peres'in geçmesi halinde ise 42 sandalye kazanabileceğini gösterdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48