banner39

Şaron:İran'a Tek Yanlı Saldırmayız

CNN International televizyonuna konuk olan İsrail Başbakanı Ariel Şaron, nükleer çalışmaları nedeniyle İran'a tek yanlı saldırmayacaklarını söyledi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Şaron:İran'a Tek Yanlı Saldırmayız

Amerika Başkanı George Bush'la görüşmek ve resmi temaslarda bulunmak üzere Amerika'da bulunan İsrail Başbakanı Ariel Şaron, uluslararası toplumun İran'ın nükleer çalışmalarıyla ilgilenmesini istedi.

İran'ın nükleer silah yapmaya yönelik teknik sorunları birkaç ay içinde çözümleyeceğini ileri süren Şaron, ''Bu ülkenin nükleer kapasitesini yok etmek için tek yanlı saldırıda bulunmayız'' dedi.

CNN International televizyonunun sorularını yanıtlayan Şaron, ''Tek yanlı saldırıyı seçenek olarak görmüyorum'' diye konuştu. İran'ın nükleer silahlanma isteğiyle ilgili sorunun çözümünde İsrail'in ''öncü rol oynamak istemediğini'' belirten Şaron, ''Bu sorunla, uluslararası koalisyon halinde ilgilenilmeli'' ifadesini kullandı.

İran'ın nükleer silah yapmak için ''yıllara ihtiyacı olduğunu'' belirten Şaron, ''Ancak nükleer silah yapmaya yönelik teknik sorunları çözmeleri için aylar yeterli olacak. Bu teknik sorunları çözmelerinin ardından da artık geri dönülmez bir nokta geçilmiş olacak'' dedi.

Şaron, İsrail'in bu yaz Gazze'deki Yahudi yerleşim birimlerini boşaltmasının ardından, terk edilen binaların yıkılmayacağını da kaydetti.

banner53
Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?