'Savaş gemisinde 5 bin paket sigara bulundu'

Edremit adlı savaş gemisinde 5 bin paket sigara ele geçirildiği iddia edildi.

'Savaş gemisinde 5 bin paket sigara bulundu'


Balıkesir'in Erdek ilçesinde bulunan Mayın Filo Komutanlığı'na ait bir savaş gemisinde askeri savcılık tarafından arama yapıldığı ve yaklaşık 5 bin paket kaçak sigara ele geçirildiği iddia edildi.

Olayla ilgili olarak gemide görevli üç askeri personelin ifadesinin alındığı ileri sürüldü.

Söz konusu süreç, geçen çarşamba günü Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü'ne gelen bir ihbarla başladı. NATO görevi için İspanya'da bulunan "Edremit" adlı savaş gemisinde kaçak sigara ve içki bulunduğu, bunların Türkiye'ye sokularak piyasaya sürülmesinin hedeflendiği belirtiliyordu. İhbarı değerlendiren polis, hemen savcılığa bildirdi. Sivil savcılık ise konuyu askeri savcılığa iletti. Edremit adlı gemi de bu süreçte İspanya'da görevini tamamlayarak Erdek'teki askeri limana yanaştı.

İddiaya göre askeri savcılık tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, söz konusu savaş gemisinde askeri savcının gözetiminde arama yaptı. Bazı bölümlerinde, yaklaşık 5 bin paket sigara ve 300 şişe viski ele geçirildiği öne sürüldü. Olayla ilgili olarak üç askeri personel hakkında, kaçakçılık iddiasıyla adli soruşturma başlatıldığı iddia edildi.
 

Kaynak: Cihan

 

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2010, 15:44
banner53
YORUM EKLE

banner39