banner39

Savcı Murat Gök hakkında suç duyurusu

İzmirde bir avukat, Cumhuriyet Savcısı Murat Gök hakkında suç duyurusunda bulundu.

Arşiv 10.04.2009, 21:38 11.04.2009, 07:09
Savcı Murat Gök hakkında suç duyurusu


İzmir Barosuna kayıtlı avukatlardan Ahmet Salih Gürsoy, İzmir'de 3 Nisanda trafik kazasına karışan, içinde özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Murat Gök'ün de bulunduğu otomobilin akaryakıt kaçakçılığı yaptığı iddiasıyla yargılanan kişilere ait olduğunu ileri sürerek, Gök hakkında suç duyurusunda bulundu.

Murat Gök'ün talimatıyla yürütülen Çeşme'deki "Kumsal operasyonu" çerçevesinde tutuklanan ve 28 Marttaki ilk duruşmada tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan avukat Ahmet Salih Gürsoy, yaptığı açıklamada, Murat Gök'ün makam aracı olarak kullandığı 35 UV 687 plakalı otomobilin İzmir'deki bir firmanın üzerine kayıtlı olduğunu söyledi.

Söz konusu firmanın, akaryakıt kaçakçılığı iddiasıyla İzmir 1. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan Mehmet Uzun, Şehmuz Gülbeyaz ve Murat Gülbeyaz'a ait olduğunu savunan Gürsoy, İzmir Cumhuriyet Savcılığına konunun araştırılması için suç duyurusunda bulunduklarını bildirdi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Emin Özler, yaptığı açıklamada, "İddia bugün elime ulaştı. Bu bir inceleme konusu olacak" dedi.

Murat Gök ise bu dönemde kendisine yönelik spekülasyonların ortaya atılmasının normal olduğunu kaydederek, "Bir süre önce bir otomobil aldım. Ancak henüz ruhsatını işletmemiştim. Bu dönemde hemen her yerden böyle iddiaların gündeme gelmesi normal" şeklinde konuştu.

Özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Murat Gök'ün talimatıyla Çeşme'deki "beach club" ve plaj ihalelerine fesat karıştırıldığı iddiasıyla "Kumsal" adıyla düzenlenen operasyonda, aralarında Ahmet Salih Gürsoy'un da bulunduğu 2'si avukat 41 kişi gözaltına alınmış, zanlılardan 25'i tutuklanırken, diğer zanlıların tutuksuz yargılanmasına karar verilmişti.

Kaynak : AA

banner53
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?