banner39

Savcılar ölen kız için günler sonra olay yerinde

Diyarbakır'da üç gün önce bir havan topuyla vurulan çoban kız için savcılar bir gün sonra olay yerine gitti.

Arşiv 02.10.2009, 10:10 02.10.2009, 11:29
Savcılar ölen kız için günler sonra olay yerinde


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Durdu Kavak, Lice ilçesinde patlama sonucu ölen Ceylan Önkol olayıyla ilgili bir savcı ile iki patlayıcı uzmanının, olay yerinde keşif yaptığını bildirdi.

Başsavcı Kavak yaptığı yazılı açıklamada, 28 Eylül 2009 günü Lice'nin Şenlik köyü Paşaçiya mezrasında meydana gelen patlamada Ceylan Önkol'un (12) hayatını kaybettiğini hatırlattı.

Patlamanın meydana geldiği yerde otopsi işlemlerinin Lice Cumhuriyet Savcısı tarafından, doktor refakatinde, aynı gün olay yerine en yakın kurum olan Abalı Jandarma Karakol Komutanlığında yapıldığı öne sürülen  açıklamada, şunlara yer verildi:

''Teröre müzahir bölge olan olay yerinde gerekli güvenlik önlemleri alındıktan sonra dün Lice Cumhuriyet Savcısı tarafından Diyarbakır Emniyet Müdürlüğünde görevli iki patlayıcı madde uzmanıyla birlikte mahallinde keşif yapılmıştır. Yapılan keşif ve inceleme sonucunda; olay yerinde elde edilen patlayıcı maddeye ait parçalar ile diğer materyaller ve otopsi sırasında maktulün bedeni üzerinde elde edilen patlayıcı maddeye ait parçalar ile diğer materyaller incelenip, rapor düzenlenmesi için keşifte hazır bulunan patlayıcı madde uzmanlarına teslim edilmiş olup, rapor sonucu beklenmektedir. Soruşturma Lice Cumhuriyet Başsavcılığınca çok yönlü olarak yürütülmekte olup, ayrıca Cumhuriyet Başsavcılığımızca da yakından takip edilmektedir.''

Ceylan Önkol'un akrabalarının olaydan sonra yaptığı açıklamada ise savcının aynı gün içerisinde olay yerine gelmediğini belirterek, cesedin kaldırılmasından sonra olayın yerine gidildiğini söylediler. Olayın üzerinden bir gün geçmesine ne jandarmanın ne de savcılığın olay yerine gelmediğini belirten maktulün akrabaları devlete sitemini ifade etmişlerdi.

 

 

 


 

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?