Savunma Bakanı ABD'de

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül , çeşitli projeleri imzalamak için ABD'nin başkenti Washington'a gitti.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Savunma Bakanı ABD'de

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül , JSF (Joint Strike Fighter) Projesi Üretim ve Destek Evresi'ne Yönelik Uluslararası Mutabakat Muhtırası'nı imzalamak üzere ABD'nin başkenti Washington'a geldi.

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ABD'de. Perşembe günü Pentagon'da gerçekleştirilecek olan JSF (Joint Strike Fighter) Projesi Üretim ve Destek Evresi'ne Yönelik Uluslararası Mutabakat Muhtırası imza törenine katılacak olan Gönül, ABD'nin başkenti Washington'a ulaştı.

Gönül, "İki ay evvel bu sözleşmenin esaslarını görüşmek üzere gelmiştim. O zaman bir hayli mesafe aldık. Şimdi sözleşmeyi imzalamak için geldim" diye konuştu.

Washington ziyareti sırasında yeni Amerikan Savunma Bakanı Robert Gates ile de biraraya geleceğini belirten Gönül, "Gelmişken yeni bakana da hoş geldin diyeceğiz.

O da nezaket gösterdi. Öğlen yemeğini beraber yiyelim dedi" şeklinde konuştu. Gönül, ABD'li Bakan Gates ile Cuma günü öğlen yemeğinde buluşacak.

Öte yandan bakan Gönül, bir gazetecinin sorusu üzerine Eurofighter savaş uçağı satın alınmasının gündemlerinde olmadığını söyledi. "Bugünkü bütçeye göre Eurofighter almıyoruz.

O ayırdığımız parayla 30 tane F-16 alıyoruz. Belki iki sene sonra alınabilir. Yeni hükümetin kararına bağlı" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?