banner39

Scientology de Ergenekon'a girdi!

Ergenekon'un ilginç bağlantıları arasında Amerika merkezli Scientology tarikatı da var.

Arşiv 06.08.2008, 09:13 06.08.2008, 14:56
Scientology de Ergenekon'a girdi!

Ergenekon terör örgütünün liderleri arasında gösterilen bazı isimlerin kiliselerde yaptıkları toplantılar, geçmişte kamuoyunun gündemine gelmişti. İddianameyle birlikte örgütün ilginç bağlantıları da ortaya çıkıyor.

Türk Ortodoks Patrikhanesi ile olan yakın ilişkinin yanında, Amerika merkezli Scientology tarikatı da örgütün çemberi içinde yer almış. Söz konusu tarikatın Türkiye lideri İhsan Göktaş, Ergenekon davası sanıkları arasında bulunuyor.

İddianamenin ek klasörlerine Göktaş'ın telefon kayıtları da girerken, görüşmelerde tarikat liderinin bazı askerî personelle karargâh dışında fayansçı, halıcı dükkanlarında buluştuğu ortaya çıktı. 1953'te Amerika'nın New York şehrinde kurulan Scientology tarikatının Türkiye lideri olarak bilinen İhsan Göktaş'ın 21 Ocak 2008 tarihinde "İlkay" isimli bir kadın ile yaptığı görüşme ilginç ayrıntılarla dolu.

İhsan Göktaş, telefonda gözaltına alınma sürecini anlattığı İlkay'a, Kuvayı Milliye'den alındığını, örgüt evraklarına el konulduğunu vurguluyor. İlkay, Göktaş'tan Ankara'da yaptığı görüşmelerle ilgili detay öğrenmek istiyor. Tarikat lideri de, gizliliğe işaret ederek ofislerde değil, 'fayans dükkanı' gibi yerlerde buluştuklarını vurguluyor.

İşte ilginç diyaloglar

İhsan Göktaş: Çok kısa geçecem ben ortalama otuz saat içeri alındım. Aa bu esnada bürodaki tüm o örgütle ilgili evraklarıma el konuldu.

İlkay: Santolojiyle ilgili...

İhsan Göktaş: Evet hepsine el kondu.

İlkay: İnanmıyorum neden kim yaptı bunu?

İhsan Göktaş: Ee şeyde bu Zeytinburnu polis karakolunda. Bi sebep gösterilmiş ben evrakta sahtekarlık yapmışım. Bu oturduğum emlakla ilgili.

İlkay: Ha ha. Nereye ha oturduğunuz yere mi geldiler?

İhsan Göktaş: Beni Kuvai Milliye' den aldılar. Savcı bıraktı ama bu esnada da tüm evraklarım gitti.

İlkay: Ya Kuvai Milliye'de miydi evraklarınız, onları mı almışlar?

İhsan Göktaş: Evet evet.

İlkay: Ankara nasıl geçti peki Ankara'dan sonra oldu di mi bunlar?

İhsan Göktaş: Evet evet evet ben orda bir gün kaldım geri geldim fazla kalamadım yani gittim.

İlkay: Ne oldu anlattılar mı, ya anlattınız mı kiminle konuştunuz muhatap oldunuz ne oldu?

İhsan Göktaş: Ee isim yok kağıtta göstermiyorlar aa zaten hep şeyde buluşuyorlar benimle fayansçı, halı dükkanıydı veya bir oto galeriydi. Öyle şeyle götürmüyorlar yani hani aa gerçek askeriyelere götürmüyorlar yani.

Kaynak: Zaman

 

Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?