banner39

Şeb-i Arus töreni sona erdi

Mevlana'nın Vuslat Yıl Dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen Şeb-i Arus töreni sona erdi

Arşiv 18.12.2009, 02:11 18.12.2009, 02:11
Şeb-i Arus töreni sona erdi

Mevlana'nın 736. Vuslat Yıl Dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen tören sona erdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Deniz Baykal sema gösterisinin sonuna kadar salondan ayrılmadı.

Konya'da düzenlenen Şeb-i Arus törenine, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Üyesi Haris Slajdziç, Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sema salonunun, önceki gecelere oranla dolu olduğu gözlendi. Bazı vatandaşlar, ayakta kaldı. Kültür ve Turizm Bakanı Günay'ın konuşması sırasında salona giren Baykal, Erdoğan ile tokalaştı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu Genel Sanat Yönetmeni Ahmet Özhan, Türk Tasavvuf Müziği konseri verdi. Sema gösterisiyle devam eden tören, duanın ardından sona erdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Deniz Baykal töreni sonuna kadar izledi.

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
9
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü