banner39

Seçmen listeleri açıklandı, isminizi kontrol edin

Eylül'de yapılacak referandum için seçmen listeleri muhtarlıklarda askıya çıktı.

Arşiv 10.06.2010, 07:32 10.06.2010, 13:09
Seçmen listeleri açıklandı, isminizi kontrol edin

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Anayasa reform paketi hala Anayasa Mahkemesi'nde bekletilirken YSK, seçmen listelerini hazırladı bile. Anayasa değişikliği paketi ile ilgili 12 Eylül'de yapılacak halkoylaması için listeler, bugün muhtarlıklarda askıya çıkartıldı. Yüksekseçim Kurulu listede adı çıkmayanların izleyecekleri yolu açıkladı.

Listeler 22 Haziran tarihinde seçim kuruluna teslim edilecek. 12 Eylül'de yapılacak halkoylaması için sandık seçmen listeleri, Maltepe'deki muhtarlıklarda askıya çıkartıldı. Yetkililer, oy kullanacak olanların yer aldığı listede kimlik bilgilerinde değişiklik olanların, adres bilgileri yanlış olanların veya listede yer almayanların Nüfus Müdürlüğü'ne giderek gerekli düzeltmeyi yapmalarını istedi.

28 Haziran, muhtarlık bölgesi askı listelerine ve yurtdışı seçmen kütüğüne yapılacak itirazların karara bağlanmasının son günü. 3 Temmuz'da muhtarlık bölgesi askı listelerindeki ve yurtdışı seçmen kütüğündeki değişiklikler işlenerek, seçmen kütükleri kesinleşecek. 11 Ağustos'ta ülke genelinde sandık kurullarının oluşum işlemleri tamamlanacak. 5 Eylül'de de referandum için propaganda ve yasaklar başlayacak. Yasaklar saat 24.00 itibariyle sona erecek.

İSMİNİZİ KONTROL ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

banner53
Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?