Şemdinli'de çatışma, iki asker hayatını kaybetti

Hayatını kaybeden askerin babası: Bu şehitler geldikçe barışa darbe vuranların vicdanları rahat mı?

Şemdinli'de çatışma, iki asker hayatını kaybetti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde,  PKK üyelerince açılan ateşte 2 asker hayatını kaybetti, 2 asker de yaralandı. Alınan bilgiye göre, Şemdinli'nin dağlık arazi kesiminde  PKK üyelerince, bölgede arazi tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçlerine ateş açıldı.

İlk ateşte, kimliği henüz belirlenemeyen 1 asker hayatını kaybetti. Yaralanan 3 asker de helikopterle Asker Hastanesine kaldırıldı. Yaralılardan 1 uzman çavuş, yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Yaralı 2 askerin tedavisinin devam ettiği, bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldığı bildirildi.

HAYATINI KAYBEDEN ASKERLERİN KİMLİK BİLGİLERİ BELLİ OLDU

Hakkâri'nin Şemdinli ilçesinde dün gece PKK'lılarla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada hayatını kaybeden askerlerin isimleri belli oldu. Hayatını kaybeden uzman çavuşun Amasya'nın Suluova ilçesi nüfusuna kayıtlı Erkan Ayan olduğu öğrenilirken, hayatını kaybeden diğer askerin ise Samsunlu Selman Özay olduğu belirtildi. 

ASKER BABASI: ''BEN DE ORADA ASKERLİK YAPTIM NASİP BANA DEĞİL ONAYMIŞ''

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde, PKK üyelerince açılan ateşte hayatını kaybeden askerlerden Samsunlu er Selman Özay'ın (22) 5,5 aylık asker olduğu öğrenildi.

Şemdinli'nin dağlık arazi kesiminde PKK üyelerince, bölgede arazi tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçlerine ateş açılması sonucu hayatını kaybeden er Selman Özay'ın Samsun'daki baba evinde büyük acı yaşanıyor.

Aileye acı haberi askeri yetkililerin vermesinin ardından evde bulunanları yakınları teskin etmeye çalışırken, baba Rahim Özay ''Ben de orada askerlik yaptım, nasip onaymış'' dedi.

''Barışa darbe vuranlar utansın. Bu şehitler geldikçe onlar evlerinde vicdan rahatlığıyla uyuyabiliyor mu çok merak ediyorum'' diyen baba Rahim Özay, şunları kaydetti:

''Önceki akşam telefonla görüştük. Ben de 1985 yılında Şemdinli'deydim. Ben de orada askerlik yaptım. Nasip bana değil onaymış, takdir-i ilahi. Bu ülke bizim ülkemiz, kendi insanımızı kendi insanımızla çatıştırıyoruz. Böyle dışardan bir sürü güçler var ki bunları yönlendiriyor. Bu yönlendirme neticesinde de gördüğünüz gibi bu evlere ateş düşüyor. Barış ve demokrasiye inanmış gibi görünen insanların vicdanları rahat uyuyabiliyorsa ne mutlu onlara. Ben inanıyorum ki, onların vicdanı rahat olmayacak. Devletimiz sağ olsun.''

 

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2010, 12:44
banner53
YORUM EKLE

banner39