banner15

Şener 'karıştırmaya' başladı

Başbakan Erdoğan'ı sert bir üslupla eleştiren Abdullatif Şener, "Sayın Gül'ün Cumhurbaşkanlığı'nı istemiyordu" iddiasında bulundu.

Şener 'karıştırmaya' başladı


Devlet eski Bakanı Abdullatif Şener, Başbakan Erdoğan'ın Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı adaylığını istemediğini iddia etti.

Şener "Ülkenin içinde bulunduğu koşullar var, böyle bir süreçte bireysel tutkularından fedakarlık yap, aday olmuyorum deyiver' diye Gül'ün önüne bırakmıştır. Ama Sayın Gül, bunu söyleyememiştir" dedi.

Eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı adayı olmasını istemediğini öne sürdü. Şener, önceki akşam Flash TV'de yayınlanan Gerçek Gündem programında, özetle şu açıklamalarda bulundu:

GÜL'E BIRAKTI

"Hálá şunu düşünüyorum; sayın Başbakan, sayın Gül'ün Cumhurbaşkanı adayı olmasını istemiyordu gibi geliyor bana. Aslına bakarsanız Sayın Gül'e bir mesaj verdi. Dedi ki; 'Seçimden önce adaydın, seçim meydanlarında da her tarafta dolaştın. Gül adaydır diye kamuoyu da oluştu. Artık bu konuda ben buna rağmen Gül aday değildir dersem siyaseten doğru bir şey de yapmış olmam. Ülkenin içinde bulunduğu koşullar var, yaşadığı süreç var. Böyle bir süreçte sen bireysel tutkularından fedakarlık yap, evet koşullar budur, ben ülkem adına aday olmuyorum deyiver' diye Gül'ün önüne bırakmıştır. Ama Sayın Gül, bunu söyleyememiştir.

BOŞLUĞA TALİBİM

Bu süreç içerisinde AK Parti'nin içerisinde yeni bir partiyi tartışmayan mı var? 'Yeni bir oluşumdan, yeni bir siyasi hareketten sayın Şener niye bahsediyor' diye eleştirenlerin tamamı aynı zamanda kendileri gece gündüz, benden daha fazla bu konu üzerinde konuşuyor ve tartışıyorlar. Siyasetin göbeğindeyim. Ben Türkiye'de bir siyasi boşluk olduğunu düşünüyorum. Yüzde 47'ye rağmen böyle olduğunu düşünüyorum. Siyasetteki bu boşluğa talibim.

ANKET YAPILIYOR

Bu kapatma davasının nasıl neticelenebileceğiyle ilgili de kamuoyu beklentileri de parti tarafından ölçüyor. Seçmenin büyük bir kısmı, 'partinin kapatılacağına inanıyoruz' diyor ankette. 'AK Parti kapatıldığı takdirde yeni kurulacak partinin genel başkanı kim olmalıdır' diyor ankette. 'Meclis'ten ve kabineden kim olmalıdır' sorusu var ankette. Seçmenin yüzde 68'i diyor ki 'hiçbiri' olmamalıdır.

FIRAT'A ELEŞTİRİ

AK Parti kurulurken karşılardı. Daha sonra AK Parti prim yapınca, işte siyasette var olabilmek maksadıyla son anda trene atlayanlanlardır o pek çok isim. Ama ben yeni bir parti kurulmalıdır, AK Parti'yi kurmalıyız diye mücadeleye başladığım sırada beni de AK Parti oluşumunu da tasfiye etmek için mücadele eden isimler, bugün bakıyorsunuz ki birtakım değerlendirmeler yapmaya kalkmışlar. Ciddiye almıyorum.

ÜLKE KAZANIRDI

1 Mayıs'ta ne yapalım dediğiniz zaman yasaklayalım. Ben soruyorum, bu 1 Mayıs gösterileri yasaklanmasaydı insanlar Taksim'e gelseydi. Belki merak eder ben de giderdim. Biz o coşkuya ortak olsaydık ne zararı olurdu. Ülke kazanırdı belki de."

Kaynak: Hürriyet

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2008, 09:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
greeneyes
greeneyes - 11 yıl Önce

Kaynak hurriyet olunca en az 3(üç)gün beklemek lazım...en fazla 15(onbeş) gün...Şener şöyle veya böyle demiş gerisine karışmam ...

hasan alanya
hasan alanya - 11 yıl Önce

mumcu ve agar gıbı oda sıyasette boyunun olcusunu almak ıstıyor anlasılan gırsın bakalım akpartı ye ve halka sırt donmenın faturasını ona oylarımızla gosterelım yanlıs yaptıgını bıraz gec olsada anlayacaktır

hakan
hakan - 11 yıl Önce

görevlendirilmişler görevlerini yerine getirmeye başladılar,kimse hayret etmesin,bugünler için hazırlandılar haydi hayırlısı,

recep caglayan
recep caglayan - 11 yıl Önce

sayin sener kendisi istiyodu ama vermedikleri icin cumhur baskanligini onun icin kar ni agriyo herhelde tayyip ne yaparsa yapsin ben ona guveniyorum yakin da sayin sener boyunun olcusunu alir

erol erol
erol erol - 11 yıl Önce

evet doğru söylüyor ve bence bu konudada haklı neden diyeceksiniz, ozamanda kararlı bir tutum sergiliyemediler sayın gülü bence harcamak istedi sayın başbakan
ya tutarsa misali, aslında

süleyman
süleyman - 11 yıl Önce

Abdullatif Şener'in bir konuşmasını dinlemiştim, hep kendisini bu güzel konuşmasyla hatırlıyorum.Bir insan nasıl bu kadar "u" dönüşü yapabilir şimdi anlıyorum.Değerlendiririz.

erıdınc
erıdınc - 11 yıl Önce

mahalle karısı gıbı oldun seneeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrr

Mustafa Iscen
Mustafa Iscen - 11 yıl Önce

Sayin Seneri sag ve sol kisir çatismalarindan uzak, çagdas insan ve objektiv olabileme kabiliyetinden dolayi kutluyorum. Sayin Sener solcu olsa ne olur? Sayin sener sagci olsa ne olur? Ve sayin Sener hatta islamci olsa ne olur? Kesinlikle yararli olur. Nere de olursa olsun ora da yararli olur. Kendini asmis insan, benligini yenmis insan, her mevkide kendine de, topluma da yararli olur. Solcuyum ama Senere Baykaldan önce oy veririm!

banner39

banner36

banner37

banner35