banner39

Şerif: Halk artık Müşerrefi istemiyor

Pakistan seçimlerinin galibi henüz belirlenemezken muhalif lider Navaz Şerif, "halkına artık Müşerref'i istemediği kesinleşmiştir" dedi.

Arşiv 19.02.2008, 14:31 19.02.2008, 14:31
Şerif: Halk artık Müşerrefi istemiyor

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Pakistan siyasetinin muhalif liderlerinden seçime giremeyen Navaz Şerif, halkın kararını verdiğini ve artık Devlet Başkanı Pervez Müşerref'in gitmesi gerektiğini söyledi.

Şerif, Müşerref'i destekleyen iktidardaki Pakistan Müslüman Birliği-Kaide-i Azam'ın (PMB-K) seçimde büyük bir yenilgiye uğramasından sonra Devlet Başkanının istifa etmesi gerektiğini ifade etti.

HİÇ BİR PARTİ ÇOĞUNLUĞU SAĞLAYAMADI

Bu arada oy sayma işleminin hızla sürdüğü ve 342 üyeli Ulusal Mecliste hiçbir partinin çoğunluğu sağlayamadığı bildiriliyor.

Resmi olmayan sonuçlara göre, 252 sandalyenin sahibi belli oldu. Suikasta kurban giden Pakistan Halk Partisinin (PHP) 86, Şerif'in Pakistan Müslüman Birliği-Navaz'ın (PMB-N) 65, PMB-K'nın ise 37 milletvekilliği kazandığı, diğer sandalyelerinse küçük partiler ve bağımsızlara gittiği belirtiliyor.

Sahibi belli olmayan sandalye sayısının 20'inin altına düştüğü haber verilirken, kadınlar ve dini azınlıklar için ayrılan 70 kontenjansa aldıkları oy oranlarına göre partilere dağıtılacak.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?