banner39

'Seslerini kessinler, eski defterleri açarsak'

İstanbul'daki su zammını Meclis'e taşıyan CHP'li Sevigen'e Veysel Eroğlu'ndan sert tepki geldi.

Arşiv 16.04.2010, 10:07 16.04.2010, 11:13
'Seslerini kessinler, eski defterleri açarsak'

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP İstanbul milletvekili Mehmet Sevigen, barajların dolu olduğunu bu nedenle İSKİ'nin içme suyuna zam yapmaması gerektiğini belirtince Çevre Bakanı Veysel Eroğlu'nu kızdırdı.

Ntv'nin haberine göre, Bu yıl yağışlar mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği için İstanbul çevresindeki barajların doluluk oranı yüzde yüze ulaştığını kabul eden Eroğlu, bunun fiyatların inmesin için yeterli sebep olmadığını belirterek CHP'lileri işi bilmemekle suçladı. 

Eroğlu, "Bu işi bilmeyen insanların cehaletini ortaya koyuyor. Bunun işletilmesi, enerji gideri, işletme masrafı var. İSKİ kâr eden bir kurum değil. ‘Barajlarda fazla su var, bunu ucuzlatsın’ demenin bir mantığı yoktur. Fiyat da son derece makuldur. Seslerini kessinler yani eski defterleri açarsak çok şeyler çıkar. Neler hortumlandı bunların hepsini biliyorum." diye konuştu.

Çevre Bakanı’nın gündeminde Mersin ve Sinop'a yapılması planlanan nükleer enerji santrallerine yönelik eleştiriler de vardı.

Eroğlu, "Nükleer atıklar, artık çok daha rahat bir şekilde bertaraf ediliyor, hiç bir tehlikesi yok. Enerji pastasından pay almak isteyen bazı lobiler var, onlar tahrik ediyor. Şimdiye kadar çoktan yapılması gerekirdi." dedi.

banner53
Yorumlar (0)
25
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?