banner39

Seyfi Oktay'dan 14 saatlik ifade

Ergenekon sanığı Seyfi Oktay, Ankara Adliyesi'nde 14 saat süren ifade verdi.

Arşiv 18.06.2010, 00:04 18.06.2010, 07:57
Seyfi Oktay'dan 14 saatlik ifade

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin yürüttüğü soruşturma kapsamında sabah 09.00 sıralarında Ankara Adalet Sarayına gelerek Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Mustafa Bilgili ve Başsavcı vekili Hamza Keleşe talimatla ifade veren Oktay, 14 saat adliyede kaldıktan sonra gece 00.00'da sıralarında adliye sarayından ayrıldı.

Oktay´ın ifade verdiği sırada sık sık tansiyonunun yükseldiği ve doktorunun müdahale ettiği öğrenildi. Davetiye üzerine ifade vermeye gelen Oktay’a yakınlarının, “Hastasın, tam iyileşmeden gitme” demesine rağmen Oktay’ın, “Hayır ben kendimi iyi hissediyorum. Bir an önce gidip ifademi vermek istiyorum. Ne yapacaklarsa yapsınlar. Bu stresten kurtulayım” dediği öğrenildi.

Bilindiği üzere Seyfi Oktay, Ergenekeon Soruşturması kapsamında yapılan 'Adalet operasyonu'nda gözaltına alınmıştı. Oktay'ın Keçiören ve Beysukent'teki evleri ile Gaziosmanpaşa'daki bürosunda arama yapılmıştı.. Sağlık kontrolü için Keçiören Adli Tıp Kurumu'na götürülen Oktay, burada rahatsızlanmış ve İbn-i Sina Hastanesine kaldırılmıştı. Oktay burada anjiyo olup kalbine stent takılmıştı. Oktay, iki gün önce taburcu olmuştu. 

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?