banner39

Şeytan taşlamada polis önlemi

S. Arabistan'da, hacda şeytan taşlama izdihamının önlenmesi için yeni bir polis gücü oluşturuldu.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Şeytan taşlamada polis önlemi

Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığının yaptığı açıklama göre, yeni oluşturulan polis gücü, Kurban Bayramının birinci gününden itibaren yoğun olarak görev yapacak.

Özellikle kalacak yerleri olmadığı için yol kenarında kurdukları derme çatma çadırlarda Kurban Bayramını geçirenlere karşı tedbir alan Suudi yönetimi, buralarda kimsenin kalmasına ve satış yapmasına izin vermeyecek.

Mina'daki şeytan taşlama bölgesinde görev yapacak yeni polis gücü, bölgede insanların oturarak bayramını geçirmesini ve sokak satıcılarını engelleyerek, ölümlere neden olan izdihamı önlemeye çalışacak. Hac zamanı yedek polis gücü olarak görev yapacak yeni polis gücü, Mina'daki şeytan taşlama bölgesinde sürekli bulunacak.

Öte yandan, Suudi Arabistan yetkililerinin Mina'daki şeytan taşlama bölgesinde, sembolik şeytan simgelerinin bulunduğu alanda yeniden düzenleme çalışmalarının birinci aşamasının bu yıl hac sezonuna yetiştirileceği belirtiliyor.

Alınan bilgiye göre, Bin Ladin Grup tarafından yapımı sürdürülen 4 katlı alanın zemin ve birinci katı bitirildi. Tamamlanan bu iki katta bu yıl şeytan taşlama yapılacak. Bölgedeki araç trafiği de yer altına alındı. Yeni yapılan iki tünel bu yıl hacıların kullanımına sunulacak. Hacılar, şeytan taşlamayı bitirdikten sonra bu tünelleri kullanarak, araç trafiğine karışmadan kaldıkları çadırlara ya da Mekke şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilecekler.

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?