Seyyid Hüseyin Nasr Cox'la İstanbul'da

Seyyid Hüseyin Nasr ve Harvey Cox, Din, Modernite Ve Gelecek ' başlıklı konferans için İstanbul'a geliyor

Seyyid Hüseyin Nasr Cox'la İstanbul'da

Dünya Bülteni / Kültür Servisi

İlim hayatı boyunca İslam düşüncesinin ve çağdaş dünyanın pek çok sorununa ışık tutan Prof. Dr. Seyyid Hüseyin Nasr ve Hristiyanlıktaki teolojik gelişmelerle ilgili eserler kaleme alan Prof. Dr. Harvey Cox “Din, Modernite ve Gelecek” konulu toplantıda bir araya geliyorlar.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş’nin Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü işbirliğiyle gerçekleştirdiği etkinlik 22 Mayıs 2010 Cumartesi günü Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda saat: 14.00’te başlayacak.

 

nasr_afis.jpg

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2010, 15:40
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Yıldız
Ahmet Yıldız - 11 yıl Önce

Seyyid Hüseyin Nasr müslüman dünyanın hangi sorununa çözüm bulabilmiş anlayamadım.Ben henüz karşılaşmadım.Ancak İslam dünyasına avrupayi çözümler bulmuştur,o başka.Midesi kaldırabilen yiyebilir.

Kemal Tahir
Kemal Tahir - 11 yıl Önce

Hangi eserlerini hangi dilde okudunuz bilmiyorum ama birincisi modern dönemde müslüman gençlere bir ufuk sağlamıştır kendisi. Genç müslümana modern dünya rehberi kitabı çoğu gencin batıyı ve moderniteyi olduğu gibi anlamasına vesile olmuştur. İkincisi çevre konusundaki hassasiyeti bizi de uyandırmaktadır. Daha önce alimlerimiz bu önemli konuya yeterince eğilmediler. Son olarak sevin veya sevmeyin şu anda yaşayan en büyük mütefekkir-alimlerimizdendir.

banner39