banner39

Sezer, Genel Başkanlığa yeniden aday

Zeki Sezer, DSP 7. Olağan Büyük Kurultayı'nda Genel Başkanlığa yeniden aday olduğunu açıkladı.

Arşiv 16.08.2007, 12:45 16.08.2007, 12:45
Sezer, Genel Başkanlığa yeniden aday


DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, 19 Ağustos 2007 Pazar günü toplanacak DSP 7. Olağan Büyük Kurultayı'nın, eski Genel Başkan Bülent Ecevit'siz ilk kurultay olması nedeniyle buruk olduklarını belirterek, kurultayda genel başkanlığa yeniden aday olduğunu söyledi.

Sezer,  kurultayda, "Türkiye'de değişimin öncüsü olma" iddiasındaki DSP'nin, "Türkiye'nin değişim ve gelişimine yön verecek yeni bir vizyon ortaya koyacağını" dile getirdi.

Bunu, partilerinin, "inançlara saygılı laiklik ilkesi, tam bağımsızlık, tam demokrasi ve zenginlikte sosyal adaletin sağlanacağını güvence altına almak ve bireyleri mutlu edecek yeni projeleri hayata geçirme" olan temel felsefesi üzerine inşa edeceklerini anlatan Sezer, "Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir. Kurultayda, günün koşullarına göre yepyeni bir vizyonu ortaya koyabilecek politikaları topluma sunmuş olacağız" dedi.

Sezer, bu kurultayda, DSP'nin örgütsel güçlülüğünün kamuoyuna yansıtılabileceğini düşündüklerini belirtterek, "Kurultayda, 'Ecevit rahat uyu, senin ilkelerini hayata geçirecek inançlı kadrolar, inançla ve kararlılıkla yoluna devam ediyor' diyeceğiz" diye konuştu.

Kurultayda, parti tüzüğünde değişikliğin de söz konusu olduğunu bildiren Sezer, kurultaydan, Başkanlık Kurulu'na biri Genel Başkan Yardımcısı, diğeri Genel Sekreter Yardımcısı olmak üzere 2 yeni üye girmesini talep edeceklerini kaydetti.

Sezer, kurultayda, başkanlık kuruluna, "bilim kurulu ve AR-GE gibi yeni birtakım kurullar oluşturma yetkisi verilmesi" yönünde tüzük değişikliği yapılmasının öngörüldüğünü dile getirdi.

Zeki Sezer, son 3 yılda partide, örgütsel anlamda büyük bir kenetlenme sağladıklarını ifade ederek, kendisinin de üzerine aldığı görevi tüm gücüyle yapmaya çalışmanın huzuruyla kurultaya gittiğini söyledi ve genel başkanlığa yeniden aday olduğunu kaydetti.

Rahşan Ecevit'in kurultaya katılıp katılmayacağını bilmediğini anlatan Sezer, Rahşan Ecevit'in siyasal çalışmalara pek katılmadığını, ancak kurultaya katılmasının kendilerini memnun edeceğini söyledi.

Kaynak : AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?