banner15

Sezer ve Erdoğan biraraya geliyor

Son zamanlar da hep komuoyu önünde mikrofonlar aracılığıyla tartışan Sezer ve Erdoğan 34 gün aradan sonra görüşecekler

Sezer ve Erdoğan biraraya geliyor

Cumhurbaşkanı Sezer ve Başbakan Erdoğan arasında her hafta yapılagelen olağan görüşmeler iç ve dış politika gündeminin yoğun olduğu kasım ve aralık aylarında gecikmelerle gerçekleşti. En son 9 Kasım Perşembe günü bir araya gelen Sezer ve Erdoğan"ın olağan görüşmesi 34 günün ardından yapılacak.

Sıcak Gelişmeler
     
En son 9 Kasım"da yapılan görüşmenin ardından, Türkiye"yi yakından ilgilendiren gelişmeler yaşanmıştı. Papa 16"ncı Benedikt"in Türkiye ziyareti, Başbakan Erdoğan"ın Letonya"da katıldığı NATO Zirvesiyle İran ve Suriye temasları, Avrupa Komisyonu"nun tavsiye kararı ve buna karşı geliştirilen liman önerisi, AB dışişleri bakanları toplantısıyla müzakerelerin 8 başlıkta askıya alınması bu dönemde yaşanan önemli gelişmeler arasındaydı.

Bilgilendirme ve Seçim Krizi
     
Devlet kurumları arasında “bilgilendirme'' krizine neden olan limanlar önerisinin ardından dün de Cumhurbaşkanı Sezer"in erken seçim istediği yönündeki iddialar Başbakan Erdoğan"a soruldu.
     
Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanı Sezer"in Nisan"da erken seçim istediği yönündeki iddialara “Ben, her hafta Sayın Cumhurbaşkanımızla görüşüyorum. Böyle bir şey olduğu zaman zaten bunları bizzat kendisinden duymuş olurum'' diye yanıt vermişti. Fakat Erdoğan daha sonraki açıklamalarında bu kadar sakin değildi.
     
Olağan görüşmeler arasındaki süre içinde yaşanan gelişmelerin ardından Cumhurbaşkanı Sezer ve Başbakan Erdoğan"ın bugün saat 15.30"da görüşeceği bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35