banner39

Sıcaklık 42 dereceye vuracak

Meteoroloji, Güneydoğu'da sıcaklıkların 42 dereceye kadar yükseleceği tahmininde bulundu

Arşiv 14.06.2010, 09:47 14.06.2010, 10:52
Sıcaklık 42 dereceye vuracak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; İç Ege (Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşak ile Denizli'nin doğu ilçeleri), İç Anadolu'nun güney ve batısı (Ankara, Eskişehir, Konya, Karaman, Niğde, Aksaray, Kırşehir, Nevşehir, Yozgat, Kırıkkale, Çankırı), Göller yöresi (Isparta, Burdur), Batı Karadeniz'in iç kesimleri (Bolu, Karabük, Kastamonu ve Sinop) ile Bilecik, Çorum, Amasya, Samsun ve Tokat'ın batı ilçelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyı kesimleri ile doğu bölgelerimizde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek. Bölgelere göre hava durumu ise şöyle tahmin ediliyor; 

MARMARA: Az bulutlu ve açık, zamanla doğusu parçalı bulutlu, sabah saatlerinde İstanbul'un Anadolu Yakası ile Kocaeli çevreleri hafif sisli, öğle saatlerinden sonra Bilecik çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra İç Ege (Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşak ile Denizli'nin doğu ilçeleri) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Doğusu ile zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, öğleden sonra Göller Yöresi (Isparta, Burdur), akşam saatlerinden itibaren Adana ve Mersin'in kuzey ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU
: Parçalı zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinde Kırıkkale ile Ankara'nın güney ve doğu çevreleri, öğleden sonra bölgenin güney ve batı kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ:
Az bulutlu, zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Bartın ile Bolu Dağı geçiti sisli, öğleden sonra Bolu, Karabük, Kastamonu ve Sinop çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ:
Parçalı ve çok bulutlu, Çorum, Amasya ve Samsun ile öğleden sonra Tokat'ın Zile, Turhal ve Pazar ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU
: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzey ve batısı parçalı bulutlu geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU:
Az bulutlu ve açık geçecek.

Kaynak: Cihan


 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?