banner39

Şiddetlerin sebebi 'W. Bush'

İngiliz halkının yüzde 34'ünün Irak'taki şiddetin asıl sebebi olarak ABD Başkanı George Bush'u gördüğü bildirildi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Şiddetlerin sebebi 'W. Bush'

İngiliz halkının yüzde 34'ünün Irak'taki şiddetin asıl sebebi olarak ABD Başkanı George Bush'u gördüğü, İngiltere Başbakanı Tony Blair'i yaşananlardan sorumlu tutanların oranınınsa sadece yüzde 3 olduğu bildirildi.


The Times gazetesi, Populus araştırma kuruluşu tarafından geçen hafta sonunda yapılan anketin sonuçlarını yayımladı. İngiliz halkının yüzde 22'sine göre, Irak'ta bugünkü şiddet ve istikrarsızlık Irak halkının kendi suçu. Yüzde 12'lik bir kesime göreyse sorumluluk El Kaide'nin. Yüzde 4'lük bir kesime göre de öldürülen devrik lider
Saddam Hüseyin'in bugün yaşananlarda büyük payı var.

Halkın yüzde 31'i, İngiliz askerlerinin durum gerektirdiği sürece Irak'ta kalmasını istediğini belirtirken, yüzde 60'lık bir kesimse askerin bir an önce çekilmesinden yana görüş bildirdi.

Bu arada Times'ın yaptırdığı bir başka anketin sonuçları da İngiliz halkının yüzde 56'sının erken seçim istediğini ortaya koydu. Halkın yüzde 72'si hükümetin uygulamalarından hayal kırıklığına uğradığını belirtirken, partilerin oy dağılımında İşçi Partisi yüzde 32, Muhafazakar Parti yüzde 39 oy aldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?