Siemens Yunan Bakana rüşvet vermiş!

Yunanistan'da eski bir bakan, Siemens firmasından 450 bin Alman marklık rüşvet aldığını itiraf etti, tutuklandı.

Siemens Yunan Bakana rüşvet vermiş!


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Yunanistan Eski Ulaştırma Bakanı Tasos Mandelis, Siemens firmasının ileri teknoloji ürünü mamullerini Yunan devletine satabilmek için 1996-2007 yılları arasında ülkenin iki büyük siyasi partisine (PASOK ve Yeni Demokrasi) milyonlarca Euro rüşvet vermesi skandalını soruşturan parlamento komisyonuna ifade verdi.

Hürriyet'ten Yorgo Kırbaki'nin haberine göre Mandelis “1998 yılında Siemens’in bir yetkilisi beni arayıp seçim kampanyamı desteklemek istediklerini söyledi. Ben de kabul ettim. İsviçre’de bir akrabamın adına bir hesaba 200 bin mark yatırdılar. Bir de kimden geldiğini bilmediğim 250 bin marklık bir para transferi yapılmış. Bu parayı seçim kampanyam için harcadım. Firmalar siyasetçilere sponsor oluyor” dedi. Parlamento komisyonundaki milletvekillerinin “Aleyhinizde, 10 milyon mark (5 milyon Euro) rüşvet aldığınız iddiaları dolaşıyor” sorusuna ise “Benim banka hesaplarıma hiçbir zaman öyle bir para girmedi” cevabını verdi.
 

 




 

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2010, 18:12
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fetih Ürkmez
Fetih Ürkmez - 11 yıl Önce

ABD,Almanya ve Yunanistan tamam da Türkiye'e ne kadar ve kimlere rüşvet verdi? Bilen var ise buraya not düşsün,Cumhuriyet savcılarımızı göreve çağırıyorum,ufak bir soruşturma açılır ise kar topunun çığa dönüştüğünü göreceğiz !

banner39