banner15

Şifalı otlar şişmanlığa da çare oluyor

Her yönüyle hayatımıza sağlık katan şifalı otlar, kilolu insan için bir çözüm aracı oldu!

Şifalı otlar şişmanlığa da çare oluyor

Fahri Sarrafoğlu/Dünya Bülteni  

 Diyet yapmadan diyet yaptıran otlar şimdi zayıflamak isteyenlerin imdadına yetişiyor. Şişmanlık  global bir halk sağlığı problemi haline geldi... Çözüm olarak herkes tabiatın nimetlerinden faydalanıyor. 

Çiçekleri, yaprakları, tohumları, kökleri ve kabuklarıyla hayatımıza sağlık katan şifalı otlar, kilolu insan için bir çözüm aracı oldu!

Doğaya dönüşümün engellenemediği günümüzde, kereviz tohumu, biberiye ve mate yaprağı  gibi bazı bitkiler, "doğal diyet" aracı olarak bedeni, aşırı iştaha karşı  kontrol altına alıyor. 

Zayıflık Anadolu'dan geliyor

"Doğal diyet" sağlayan bitkisel zayıflama yöntemlerinin bütün dünyada milyonlarca kullanıcısı var. Bu konuda araştırmalar yapan Doğal Ürün uzmanı Volkan Kurt, toksinlerin ve yağların süratle dışarı atılmasını sağlayan ve bağırsak faaliyetlerini hızlandıran bitkileri Anadolu'nun doğal ortamlarından getirttiklerini söylüyor.  

Uzun süredir Herbalium yetkilileri (www.herbalium.net) Anadolu'da  yerel halktan topladıkları bitkilerin iştah kesenlerini, en  dikkatli bir şekilde harmanlamak  ve en iyi verimi elde etmek için çalışıyor. İçindeki mineral değerleri de yüksek olan bu bitkiler, bu işlemlerle doğal ve etkili yağ tutucu sonuçlar yaratıyor.

Yüzde 100 bitkisel olan bu çözümde, bir çok şifalı bitki çeşidinin yaprak ve tohumları kullanılıyor. Diğer kilo çözümleri ile kıyaslandığında çok daha yüksek etkiye sahip… Zaten Anadolu insanları tarafından geleneksel olarak yenmekte ve değeri bilinmekte olan bitkiler.  

En yüksek etkiye sahip  bitkiler 

Şifalı bitkilerin öğütülmüş formu,  sağlıklı ve kolayca kilo verme imkanı sunuyor. İçeriğinde yer alan bitkisel karışımlar sayesinde doğal olarak herhangi bir başka diyet uygulamadan zayıflatıyor. Buna "doğal diyet" adını veren firma yetkilileri, "Bedene eziyet ederek zorla aç kalma diye bir durum olmadığını" söylüyorlar.  Bitkiler tok tuttuğu için zaten vücut "doğal diyet"e tabi oluyor! Aynı zamanda beden yorgun düşmüyor. Çünkü içeriğindeki vitamin, mineral ve antioksidanlarla sağlıklı bir şekilde kilo verilmesine yardımcı olan bu çözüm.  Her yönüyle tabiattan ve vücuttaki yağların hızlı bir şekilde yakılmasını sağlıyor. Acıkmayı önleyici  özelliği ile "doğal diyet" yaptırıyor!

  "Zayıflamanın yazı kışı  kalmadı"

Volkan Kurt, "Şişmanlık, alınan kalori miktarının yakılan kaloriden daha fazla olması sonucu ortaya çıkan bir metabolizma bozukluğudur" diyor ve ekliyor: "Tıp dilinde hastalıklara davetiye  çıkardığı bilinir. İstatistiklere göre şişmanların daha çabuk yaşlanır. Şeker hastalığı, damar sertliği, kalp hastalıkları, karaciğer, safrakesesi hastalıkları, tansiyon yüksekliği, akciğer hastalıkları ve  romatizmal hastalıkların tehdidi altındalar. Artık şişmanlığa son vermenin bir mevsimi yok. Kilolu olan kişi kararını verip, yazdı, kıştı demeden kendini kontrol altına almasını öğrenmeli. Biliyoruz ki diyet yapmak çok zor. İşte bizlerin bu çözüm ile "doğal diyet"e davet ediyoruz. O çok ağır kiloları taşımak bedene büyüt eziyet. Bu eziyeti hiç bir insan hak etmiyor!"  

 

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2009, 13:37
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35