banner39

Sigara yasağına yumuşama geliyor

Esnafın işlerinin düşmesine neden olan sigara yasağında ilk yumuşama geldi.

Arşiv 19.04.2010, 11:38 19.04.2010, 11:38
Sigara yasağına yumuşama geliyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Kıraathanelerin işlerinin düşmesine neden olan sigara yasağında, ilk yumuşama geldi. Çıkarılan bir yönetmelik ile, ‘’Yaşlı bakım evlerinde, ruh ve sinir hastalarının yatarak tedavi gördüğü sağlık birimlerinde, cezaevlerinde, şehirlerarası veya uluslararası yolcu taşıyan deniz araçlarının güvertelerinde ve otellerin belli odalarında’’ sigara içilebilmesi için özel alanlar oluşturulacak.

Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından çıkarılan yönetmelik uyarınca, bu yerler ile açık havada yapılan spor, kültür, sanat ve eğlence faaliyetlerinin icra edildiği yerlerde tütün ürünleri tüketimi için alanlar oluşturulabilecek. Bu yerlere, ‘’Bu alan tütün ürünleri tüketimine ayrılmıştır. 18 yaşından küçükler giremez’’ yazılı levhalar da asılacak.

Tütün ürünleri tüketiminin yasaklandığı yerler ile sigara içilebilecek alanlara uyarıcı levha asmayanlara da bin lira para cezası verilecek. Yasal uyarı levhaları, turistik amaçlı tesisler, müzeler, havaalanları ile yabancıların yoğun olarak bulunduğu yerlerde, Türkçe’nin yanı sıra 6 ayrı dilde de asılacak
 

banner53
Yorumlar (1)
kağan bozkırlı 11 yıl önce
isteyen istediği yerde (uçak, otobüs gibi yerler hariç) sigarasını içebiliyor. hükümet bu defa ayağına kurşun sıktı.
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?