banner39

Şiiler: İnfaz hemen yapılmalı

Şii Lider, "Irak halkı adına, hükümetten ve Başbakan'dan idama mahkum edilen Tikriti ile Bender'in infazlarını hızlandırmalarını istiyoruz" dedi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Şiiler: İnfaz hemen yapılmalı

Irak İslam Devrim Yüksek Konseyi Başkanı El Hekim, başkent Bağdat'ta yaptığı açıklamada, "Irak halkı adına, hükümetten ve Başbakan Nuri El Maliki'den idama mahkum edilen Barzan El Tikriti ile Avad el Bender'in infazlarını hızlandırmalarını istiyoruz" ifadesini kullandı.

El Hekim, Iraklı yetkilileri, "müstakbel mahkumlara karşı adaleti uygulamaya devam etmeye" de çağırdı. Tikriti ile Bender, Duceyl davasında Saddam Hüseyin ile birlikte asılarak idam cezasına çarptırılmıştı. Saddam Hüseyin'in cezası 30 Aralık 2006'de infaz edilmiş, devrik devlet başkanıyla aynı gün idam edilmeleri beklenen diğer mahkumların infazı ise ertelenmişti.

SAVUNMA BAKANLIĞI

Bu arada, Irak Savunma Bakanlığı, dünden beri Irak'ta düzenlenen çeşitli operasyonlarda toplam 26 "teröristin" öldürüldüğünü açıkladı.

Bakanlık açıklamasında, son 24 saatte, başkent Bağdat başta olmak üzere ülke genelinde düzenlenen çeşitli operasyonlarda Irak güçlerinin 26 teröristi öldürdüğü, 5'ini yakaladığı kaydedildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?