banner39

Siirt'te 'Hz. Peygamber ve Kur'an' konferansı

Siirt'te Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde, bayanlara 'Hz. Peygamber ve Kur'an' konferansı verildi.

Arşiv 19.04.2010, 21:05 19.04.2010, 21:05
Siirt'te 'Hz. Peygamber ve Kur'an' konferansı

 
Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde, Siirt İl Müftülüğü tarafından organize edilen etkinliklerin sonuncusu 'Bayanlara Yönelik Kutlu Doğum Programı' oldu.

Çarşı Camii alt kısmında düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katılan Siirt İl Müftülüğü Din Hizmetleri Uzmanı Feride Arslan, 'Hz. Peygamber ve Kur'an' konusunu işledi.

Siirt İl Müftülüğü Din Hizmetleri Uzmanı Feride Arslan, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Haftası'nda etkinliklerinin İslam dünyası için örnek teşkil ettiğini söyledi.

Arslan, konuşmasında, "Peygamber Efendimiz'i (SAS) anmanın yanısıra anlamamız ve anlatmamız da gerekiyor. Dünyada Cenab-ı Allah'tan sonra en çok anılan Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)'dir. O'nu (SAS) en iyi şekilde anlamamız ve yaşantısını hayatımıza tatbik etmemiz gerekiyor. Kur'an-ı Kerim'i okumalı ve verdiği mesajı en iyi şekilde anlamak için gayret sarf etmeliyiz. Kur'an'a daha sıkı sarılmalıyız. Kur'an-ı Kerim'i, mealini ve tefsirleri ile okumalıyız" dedi.

Siirt Çarşı Camii alt kısmında yapılan kutlamalara katılan bayanlara gül dağıtılırken, program çerçevesinde Kur'an-ı Kerim, ilahiler ve hicret canlandırıldı. Program, yapılan dua ile son buldu.

Kaynak: AA


 
 

banner53
Yorumlar (0)
29
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?