banner39

Şimşek: Programımız belli

Bakan Şimşek, yaptıklarını anlattıklarını ve yapacakları daha çok şey bulunduğunu ifade etti.

Arşiv 29.05.2008, 22:32 29.05.2008, 22:32
Şimşek: Programımız belli

Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, "TÜSİAD'ın Uluslararası Kuruluşlarca Desteklenen Yeni Bir Programa İhtiyaç Bulunduğu" önerisine değerlendirerek, programlarının belli olduğunu ve fiyat istikrarına odaklandıklarını kaydetti. Şimşek, "İçi boş söylemleri bir kenara bırakmamız lazım" dedi.

Gazetecilerin konuya ilişkin sorusunu yanıtlayan Şimşek, şunları söyledi:

"Biz, fiyat istikrarına odaklanmış durumdayız. Kamuda borç yükünü aşağıya doğru çekmeye devam ediyoruz. Rekabetin önündeki engelleri azaltma yönünde ciddi çalışmalarımız var. İstihdam reformunu yaptık. Yıllardır TÜSİAD gibi kuruluşlar, bunlar yapılsa diye, ne yapıyorlardı? Uğraşıyorlardı. Yaptık... Sosyal Güvenlik Reformu'nu yaptık, Ar-Ge reformunu çıkarttık. Yap-İşlet-Devret modelinin kapsamını genişletik. Türk Ticaret Kanunu konusunda çok önemli ilerlemeler var. Yani içi boş söylemleri bir kenara bırakmamız lazım."

Bakan Şimşek, yaptıklarını anlattıklarını ve yapacakları daha çok şey bulunduğunu ifade ederek, tarım reformu, eğitimde kalitenin artırılması, teşvik sisteminin yeniden düzenlenmesi, ülke alt yapı ihtiyacının karşılanması gibi konuların, bunların arasında yer aldığını söyledi.

Şimşek, "Bunların hepsi kapsamlı bir reform programıyla oluyor ve devam ediyor" dedi.

Kaynak : AA

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?