Sınav Destek Masası

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile TÖDER arasında imzalanan protokolle sınav destek masası kuruldu.

Sınav Destek Masası


Dünya Bülteni / Zehra Gülle

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Tüm Özel Eğitim Kurumları Derneği (TÖDER) arasında imzalanan protokolle Kabataş Anadolu Lisesinde sınav destek masası kuruldu.

SBS ve LYS sınavlarına destek amacıyla Kabataş Anadolu Lisesinde kurulan sınav destek masası ile öğrencilerin her konuda sorunlarını aşması amaçlanıyor. Uygulama Vali Yardımcısı Harun Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız ve TÖDER Başkanı Enver Yücel`in katılımı ile imzalanan protokol ile yürürlüğe girdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız konuşmasında bu uygulamanın rehberlik açısından önemli bir uygulama olduğunu söyledi. Öğrencileri çok önemli kararlar öncesinde olduğu  bu aşamada yapılan hataların öğrencilerin tüm eğitim ve hatta tüm yaşantılarına etki ettiğini anlatan Yıldız, oluşturulan destek masası sayesinde öğrencilerin sınav ve sonrası hakkında akıllarına takılan problemleri çözebileceklerini bildirdi.

Yakın zamanda Kazanım Değerlendirme Sınavı adında bir sınav yapıldığını bu sınav ile amaçlanan öğrencilerin skorlarının tayin edilmesinden ziyade öğrencimizin sadece kendisinin hangi konudaki hangi soruda eksikliklerinin olduğunu bilmesini ve bu yönde çalışmalarını yoğunlaştırılarak etkin başarıya ulaşmalarını sağlamak olduğunu vurguladı. Bir öğrenci diğer öğrenciye göre başarılı ya da başarısız olarak mukayese edilmeyecek. Sadece her öğrenci kendi durumunu, her okul kendi durumunu öğrenip eksik yönlerini düzeltmeye çalışacak. Bu konuda her birim kendi telafi programlarını hazırlayarak kendine çeki düzen verecek dedi. Dolayısı ile bundan sonra uygulanacak hizmetiçi eğitimleri de bu sınavın sonuçlarına göre belirlenecek dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2010, 21:18
banner53
YORUM EKLE

banner39