banner15

Sınırda 565 kg eroin yakalandı

Kapıkule Gümrük sahasında iki 8 Şubatta yapılan operasyonda Cumhuriyet tarihinin en büyük eroin yakalama olayı gerçetleşti.

Sınırda 565 kg eroin yakalandı

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Cumhuriyet tarihinin ''tek partide en yüksek miktardaki eroinin ele geçirildiğini'' belirterek, ''8 Şubatta saat 21.27'de Hollanda'ya gitmek üzere kapıkule TIR gümrük sahasına gelen TR-T 358113 numaralı pasaport hamili ve İ.B'nin sürücülüğünü yaptığı bir firmaya ait TIR içinde yaklaşık 565 kilo 14 gram eroin ele geçirildi'' dedi.

Bakan Tüzmen, gazetecilere yaptığı açıklamada, gümrüklerde yasa dışı işlemleri en aza indirmek, yasal işlemleri de en kolay hale getirmek için büyük çalışmalar yaptıklarını vurulayarak, daha önce takipte oldukları bir operasyonun bilgilerini paylaşmak istediğini söyledi.


Devlet Bakanı Tüzmen, şunları kaydetti:

''X-ray cihazlarının gümrük kapılarında çok ciddi caydırıcı özelliği var ama ona rağmen birtakım kaçakçılık ve yasa dışı faaliyetle mücadelemiz devam edecek. Bu olay, 8 Şubat'ta saat 21.27'de Hollanda'ya gitmek üzere Kapıkule TIR gümrük sahasına gelen TR-T 358113 numaralı pasaport hamili ve İ.B'nin sürücülüğünü yaptığı bir firmaya ait TIR içinde yaklaşık 565 kilo 14 gram eroin ele geçirilmiştir.

 Bu, Cumhuriyet tarihinin 'en yüksek tek partide eroin' yakalanmasıdır. Gümrük muhafaza teşkilatımız bunu gerçekleştirmiştir.''

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35