banner39

Şırnak'ta tabura saldırı: 3 asker yaralı

Şırnak'ta operasyon yapan askeri tabura gece yarısında roketli saldırı düzenlendi.

Arşiv 24.05.2008, 13:57 24.05.2008, 13:57
Şırnak'ta tabura saldırı: 3 asker yaralı

PKK'ya yönelik operasyonlar sürerken, Şırnak'ta komando taburuna teröristler tarafından roketli saldırı düzenlendi. Saldırıda 3 asker yaralandı.

Saldırı dün gece saat 22:00 sıralarında Milli Komando Taburu'na yapıldı. Saldırıda yaralanan 3 asker tedavi altına alınırken, bölgede operasyon başlatıldı.

Van'ın Çatak ilçesinde 2 korucunun şehit olduğu ve 4 güvenlik görevlisinin de yaralandığı çatışmanın ardından bölgede operasyonlar genişletildi. Operasyonlar kara ve hava destekli sürüyor.

Şırnak'ın Bestler-Dereler, Kato ve Cudi dağlarında da geniş çaplı operasyon var. Perşembe günü 2 askerin şehit olduğu Kato dağındaki derin vadiler dün bombalanmıştı.

Hakkari'de de Şemdinli ile Yüksekova ilçeleri arasında bulunan Şapatan jandarma karakoluna 500 metre uzaklıktaki karayoluna teröristler tarafından döşenen mayın etkisiz hale getirildi.

Bingöl'ün Genç ilçesi Suveren istasyonu yakınlarında ise, demiryoluna yerleştirilen mayının patlaması sonucu Elazığ-Tatvan seferini yapan karma trenin 5 vagonu raydan çıktı.

Olayda ölen ya da yaralanın olmadığı patlamada, raydan çıkan 5 vagonda hasar meydana geldi. Bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.


Kaynak: Ajanslar


banner53
Yorumlar (0)
34
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?