banner39

Şivan Perver gelmedi ama heykeli geldi

Siverek Belediyesi ilçe merkezine ünlü sanatçı Şivan Perwer'in heykelini dikti.

Arşiv 19.12.2009, 08:44 19.12.2009, 11:26
Şivan Perver gelmedi ama heykeli geldi

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

Siverek Belediyesi son yıllarda ilçenin değişik yerlerine Yılmaz Güney, Ahmet Arif ile barış ve sevgiyi sembolize eden heykeller koymuştu. Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine, Avrupa'da yaşayan şarkıcı Şivan Perver'in heykeli dikildi. Siverek Belediyesince bir süre önce başlatılan ''Değerlere Sahip Çıkma'' projesiyle, bazı kavşaklara Siverekli şair, halk ozanı ve tanınmış kişilerin heykeli ile ilçeyle özdeşleşmiş konularda heykellerin dikilmesi kararlaştırıldı.

Bu kapsamda daha önce ilçenin farklı bölgelerinde ''Çoban Kız'' heykelinin yanı sıra Siverekli Yılmaz Güney ile halk ozanı Şükrü İzol'un heykelini diken Belediye, Diyarbakır Caddesi Eski Otogar Kavşağı'nda da elinde sazıyla şarkıcı Perver'in heykelini yaptırdı.

Kaidesiyle birlikte yaklaşık 3 metre yüksekliğindeki polyester heykeli, heykeltıraş Abuzer Çalışkan hazırladı.

Belediye Başkanvekili Mustafa Hivi Abikoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Belediye Başkanı Ali Murat Bucak'ın vatandaşların talepleri doğrultusunda bu yönde söz verdiğini belirterek, ''Siverekli sanatçı Şivan Perver'in heykelini dikerek sözünü yerine getirdi. Perver ile temaslarımız devam ediyor, heykelin açılışını gelecek günlerde yapmayı düşünüyoruz'' dedi.

Belediyenin proje kapsamında aslen Siverekli olan eski bakanlardan Yılmaz Karakoyunlu'nun da heykelini dikeceği kaydedildi.

banner53
Yorumlar (0)
4
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü