Şivan Perver: Kürtler beni öldürür

Yurt dışında yaşayan Şivan Perver, "Ben dönmüyorum, çünkü kürtler tarafından öldürülmek istemiyorum" dedi.

Şivan Perver: Kürtler beni öldürür


Yurt dışında yaşayan ünlü Kürt sanatçı Şivan Perver'in Berlin’de Türklerin ve yabancıların da izlediği konserde sarf ettiği sözler başını yaktı.

Şivan Perver, Avrupa’da kürtçe yayın yapan haftalık bir gazeteye verdiği röportajda kendisine yapılan eleştirileri değerlendirdi. Perver, Kürtler tarafından öldürülmek istendiğini iddia ederek Türkiye’ye gelişinin bu durumda çok zor olduğunu söyledi.

Ünlü sanatçı Berlin’de düzenlenen bir gecede verdiği konser sonrasında peşmergeler, Başbakan Receb Tayyip Erdoğan ve başka konularda espri ile karışık sözler sarf etmişti. Şivan Perver’in peşmergeler üzerine söylediği sözler eleştirilere konu oldu ve birçok kürtçe yayın yapan internet sitesinde sert bir dille eleştirildi.

Perver,  verdiği röportajda sözlerine açıklık getirerek şunları kaydetti: “Ben dedim ki, peşmergeler eskiden aslan gibiydi, ancak şimdi özgür bir bölgeleri var, onlardan rica ediyorum fazla et yemesinler ve çok şişmanlamasınlar. Bu söylediğim sözleri insan babasına ve kardeşlerine de kendilerine dikkat etsinler diye söyleyebilir. Şişmanlamasınlar diye. Burada kötü bir şey söylemedim. Zaten peşmergelere saygım vardır.”

Söylediği sözlerin espiri amaçlı olduğunu ifade eden Perver, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında da espiriler yaptığını ve kimsenin buna tepki göstermediğini söyledi.

Perwer, kendisine maksadını aşan bir tepki gösterildiğini ve bu yüzden Türkiye’ye gelişinin de sekteye uğrayacağını söyledi.

Şivan Perver, Türkiye’ye dönüş kararı vermesinin bu durumda çok zor olacağını, nedenini ise; “Ben dönmüyorum, çünkü kürtler tarafından öldürülmek istemiyorum” şeklinde açıkladı.

Ekovizyon.com

  
 

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2010, 09:27
banner53
YORUM EKLE

banner39