Sivas Asayiş Müdürü şofben kurbanı oldu

Sivas İl Asayiş Şube Müdürü Çetin, şofbenden sızan gazdan zehirlenerek hayatını kaybetti

Sivas Asayiş Müdürü şofben kurbanı olduSivas Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü Muzaffer Çetin, şofbenden sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybetti. 44 yaşındaki Çetin, önceki akşam Şehit Ali Yüce Polis Merkezi'nin üst katında bulunan lojmanda ailesi uyurken banyoya girdi. Bu sırada şofbenden sızan gazdan zehirlenen 20 yıllık polisin uzun uzun çalan cep telefonu eşini uyandırdı. Şule Çetin, su sesi gelen banyoya baktığında Muzaffer Çetin'i baygın halde buldu. Çetin, Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı.
3'üncü sınıf emniyet müdürü olan Muzaffer Çetin, bugün yapılacak Emniyet Müdür Yardımcılığı sınavına girmek üzere dün Ankara'ya gitmeye hazırlanıyordu. Sınav nedeniyle önceki gün izne ayrılan Çetin, 1 Mayıs kutlamalarında görevi başında olmak için kentte kalmayı tercih etmişti.

Acı haber üzerine Sivas Valisi Ali Kolat ve Emniyet Müdürü Ahmet Kemal Seyhan, hastaneye giderek bilgi aldı. Muzaffer Çetin için dün önce Ulu Cami'de tören düzenlendi. Cenaze namazı, Tunceli'de şehit düşen Komando Er Ahmet Eyce'nin cenaze namazının ardından kılındı. Daha sonra İl Emniyet Müdürlüğü binası önünde tören yapıldı.

Emniyet Müdürü Ahmet Kemal Seyhan, "Hem teşkilatımı, hem vatandaşları soba zehirlenmesi, şofben zehirlenmeleri üzerinde o kadar uyarmama rağmen, kader Muzaffer Çetin'i de bir şofben zehirlenmesi neticesi aramızdan aldı" dedi. Çetin'in cenazesi, daha sonra memleketi Yozgat'ın Sorgun ilçesine gönderildi. Cenazeyi taşıyan ambulansın emniyet müdürlüğü önünden geçişi sırasında polisler selam dururken, Çetin'in eşi Şule ile kızları Kübra ve Hümeyra gözyaşlarını tutamadı.

1987'de Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi'ni bitiren Çetin, 1990'da Polis Akademisi'nden komiser yardımcısı olarak mezun oldu. 2007'de atandığı Sivas Emniyet Müdürlüğü'nde lojistik şube müdürü olarak görev yapan Muzaffer Çetin, son görevine 15 Temmuz 2009'da atanmıştı.

Kaynak: Sabah

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2010, 07:52
banner53
YORUM EKLE

banner39