banner39

Sivil Toplum örgütleri Gül'e tam destek verdi

Türk-İş Genel Başkanı Salih Kılıç, cumhurbaşkan seçiminde ortaya çıkacak milli iradeye saygı gösterilmesini istedi.

Arşiv 15.08.2007, 11:49 15.08.2007, 12:26
Sivil Toplum örgütleri Gül'e tam destek verdi


Türk-İş Genel Başkanı Salih Kılıç, cumhurbaşkanı seçiminde ortaya çıkacak milli iradenin mutlaka tecellisine herkesin saygı göstermesi dileğinde bulundu.

Cumhurbaşkanı adayı ve Kayseri Milletvekili Abdullah Gül, Türk-İş Genel Merkezi'ni ziyaret etti.

Gül ile birlikte açıklamalarda bulunan Kılıç, ''Bizim temel niteliklerimizden birisidir Anayasamızın ilkelerine sadık kalmak, cumhuriyetin temel niteliklerini korumak. Laik, sosyal,demokratik hukuk düzeni, parlamenter demokrasinin yapısı içerisinde hem çalışma hayatının, hem toplumun beklentilerine cevap verebilecek nitelikte devam etmelidir'' dedi.

Kılıç, Anayasa'nın 101. maddesindeki özelliklerin ve 102. maddesindeki parlamenter demokrasinin ve dolayısıyla milli iradenin tecellisi sonucu ortaya çıkan parlamenterlerin iradesi doğrultusunda yapılacak seçimlerle, toplumun bu seçimleri içine sindirmesi ve hazmetmesi açısından önemli bir sınavdan geçildiğini vurgulayarak, şunları söyledi:

''Bu nedenle hem Türkiye'nin sosyal ve ekonomik sorunları ile beraber çalışma hayatının, sendikal hayatımızın parlamentodan beklentileri vardır. Cumhurbaşkanı seçiminin, Anayasa'nın 102. maddesindeki esaslar çerçevesinde bir an evvel gerçekleştirilmesi, hem çalışma hayatının, hem Türk toplumunun beklentilerine cevap verecektir.''

SALİM USLU: ABDULLAH GÜL'Ü DESTEKLİYORUZ

Hak-iş Başkanı Salim Uslu, Cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül'ü desteklediklerini açıkladı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?