banner39

Sivil toplumdan sağduyu çağrısı

Türkiye'de son günlerde hızla gelişen olayların yol açtığı gerilimi dindirmeye çalışan sivil toplum örgütleri harekete geçti.

Arşiv 25.03.2008, 14:14 25.03.2008, 14:14
Sivil toplumdan sağduyu çağrısı

Türkiye'nin önde gelen 8 sivil toplum kuruluşu, yarın İstanbul'da ''Türkiye için sağduyu'' başlıklı ortak bir basın açıklaması yapacak. Sağduyu çağrısına destek veren kuruluşlar şöyle:

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden (TOBB) yapılan açıklamaya göre, yarın Çırağan Otelde yapılacak toplantı, TOBB, Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Türkiye Kamu-Sen), Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş), Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) ve HAK-İŞ genel başkanlarının katılımıyla gerçekleşecek.

Açıklamada, söz konusu toplantıda, Türkiye'deki son gelişmelerin değerlendirileceği belirtilirken, Türkiye'de ilk kez bu kadar geniş katılımlı toplantı düzenleneceği kaydedildi.

Öte yandan 81 ilde yapılacak toplantılarla, illerdeki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri birlikte basının karşısına çıkacaklar.

Kaynak: AA

Yorumlar (1)
Zeynep 15 yıl önce
Şimdimi uyandınız beyler Ergenekon çetecileri ülkeyi savaş alanına çevirmek isterken uyanacaktınız...
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?