Siyaset kulislerine göre Baykal 12 günlüğüne gitti!

Baykal'ın istifası, siyaset kulislerinde "Baykal 12 gün sonra yeniden" döner dedikodularını da beraberinde getirdi.

Siyaset kulislerine göre Baykal 12 günlüğüne gitti!

 

Okan Haksever / Dünya Bülteni - Ankara

"CHP lideri Baykal, hakkındaki iddialara karşı, müthiş bir siyasi manevra yaparak, en az bir dönem daha CHP Genel Başkanlığı'nı garantiledi." Şimdi Ankara siyaset kulislerinde bu konu konuşuluyor.

Baykal'ın 22 Mayıs'taki kongrede 1100 delegenin imzasıyla yeniden Genel Başkanlığa aday gösterileceği iddiaları çıkar çıkmaz da bunun altyapısı hazırlanmaya başladı ve CHP'li delegeler imza toplamaya geçtiler.

CHP kulislerinde, bu toplanan imza sonrası, Baykal'ın 'delegelerin yoğun isteği üzerine' kongreye son anda katılacağı ve  CHP Genel Başkanlığına daha güçlü biçimde yeniden oturacağı söyleniyor.

Kulislerde, Baykal'ın kongreye kadar partiyi de en yakın kurmayları Yılmaz Ateş ve Cevdet Selvi'ye emanet ettiği, bu siyasi ortamda, içten içe liderlik hesapları yapan Haluk Koç ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun da elini kolunu, teşkilat baskısı sebebiyle bağladığı dillendiriliyor.

Kongre günü tüm delegelerin ortak dilekçesiyle Genel Başkan adayı gösterilecek olan Baykal, "yoğun baskı üzerine görevi yeniden" üstlenecek.

DELEGELER İMZA TOPLAMAYA BAŞLADI

Ankara kulislerinde "Baykal dönecek" dedikodusu yeni başlamışken CHP kanadında bu iddiayı doğrular nitelikte adımlar atıldı bile. Deniz Baykal'ın geri dönmesi için akşam saatlerinde delegelerin imza toplamaya başladığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2010, 18:21
banner53
YORUM EKLE

banner39