banner39

Siz eşlerimizi köle mi sanıyorsunuz?

Arınç, "Başbakan eşinin başını açsın, köşk ona helal olsun" diyenlere sert tepki gösterdi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Siz eşlerimizi köle mi sanıyorsunuz?

TBMM Başkanı Bülent Arınç, “Başbakan eşinin başını açsın, köşk ona helal olsun” diyenlere sert tepki göstererek, “Bizim eşlerimiz köle değil. Ben eşime başını aç diyecek kadar düşük bir insan değilim. Bu konunu muhatabı ben olsaydım hesap sorardım” dedi. Arınç, darbe söylentilerini ise “Darbe sözünden nefret ediyorum” diye değerlendirdi.

TBMM Başkanı Bülent Arınç, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Genel Kurul’da kabul edilen TBMM Genel Sekreterliği Teşkilat Kanunu ile ilgili bilgi verdi. Arınç gündeme ilişkin basın mensuplarının sorularını da cevaplandırdı.

"HESAP SORARIM"

“Başbakan eşinin başını açsın köşk ona helal olsun” diyenlere Arınç’ın cevabı sert oldu. Arınç, “Türban konusu her zaman beni rahatsız eden bir konudur. Bu bayanlara karşı yapılan bir saygısızlıktır. Ne yazık ki bunu söyleyenler görev başında ve bilinçsiz insanlar. Kimse bizim eşlerimize başınızı kapatın diyemez. Siz bizim eşlerimizi köle mi zannediyorsunuz ?. Bu bir saygısızlıktır. Siz bizi ne zannediyorsunuz? Ben eşime başını aç diyecek kadar düşük değilim. Ne yazık ki bunu düşük insanlar söylüyor. Eğer bu konunun muhatabı ben olsaydım hesap sorardım” şeklinde konuştu.

"DARBE SÖZÜNDEN NEFRET EDİYORUM"

“Darbe olasılığı” na ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Arınç, Darbe lafı edenlerin kötü niyetli olduklarını öne sürerek, “Darbe lafından nefret ediyorum. İrticanın göstergesidir. Darbe sözünü duymak bile istemiyorum. Bu yorumu yapanları kötü niyetli olarak görüyorum” dedi.

Anka

banner53
Yorumlar (0)
34
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?