banner15

Soğuk hava ve kar geri geliyor

Marmara Bölgesi'nde hava sıcaklığının kar yağışıyla birlikte 10-12 derece düşeceği öğrenildi.

Soğuk hava ve kar geri geliyor


Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Balkanlar’dan gelen soğuk havanın etkisi altına gireceği belirtilen Marmara Bölgesi’nde hava sıcaklığının kar yağışıyla birlikte 10-12 derece düşeceği bildirildi.

AA muhabirinin Balıkesir Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden aldığı bilgiye göre, Bursa, Çanakkale ve Balıkesir bölgesinde bugün gündüz sıcaklığı 14-17 derece arasında değişiyor.

Bölgede salı gününe kadar gündüz sıcaklıklarının Bursa’da 4 derece düşerek 13, Balıkesir’de 8 derece azalarak 7, Çanakkale’de de 8 derece düşüşle 6 dereceye inmesi bekleniyor.Salı günü Balkanlar’dan gelecek soğuk havanın etkisine girecek olan bölgede, salıyı çarşambaya bağlayan gece kar yağışı olacağı tahmin ediliyor.

Yağışla birlikte havanın soğuması ve hava sıcaklıklarında 10-12 derecelik bir düşüş olması bekleniyor.Özellikle perşembe günü, Bursa, Balıkesir ve Çanakkale çevresinde gece sıcaklıklarının eksi 2-4 derece arasında olacağı tahmin ediliyor.

UYARILAR

Kuvvetli yağış uyarısı: Yağışların; Marmara'nın batısı (İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Yalova) ile Kuzey Ege'de (İzmir, Manisa) kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını, taşkın v.b.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Kuvvetli rüzgar uyarısı:
Ülkemizin batı bölgelerinde rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-50 km/saat) esmesi beklendiğinden, başta soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler olmak üzere, meydana gelebilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Çığ tehlikesi uyarısı: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir

 

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2010, 13:50
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48