banner39

Şok iddia: CHP, iftira için 3 bin TL teklif etmiş

Kocaeli'de emniyete giden bir şahıs, "Oy yaktığımı söylemem için CHP 3 bin TL teklif etti" dedi.

Arşiv 04.04.2009, 04:26 04.04.2009, 04:26
Şok iddia: CHP, iftira için 3 bin TL teklif etmiş


41 milyon seçmen, 29 Mart'ta sandığa giderek demokratik hakkına sahip çıktı. Ancak bazı çevreler, demokrasinin işlemesinden rahatsız. Birçok il ve ilçedeki belediye seçimlerinde oyların yakıldığı, yırtılıp çöpe atıldığına dair iddialar gündemde. Seçimleri şaibeli göstermek isteyen en ilginç olay ise Kocaeli'nde yaşandı.

CHP'nin İzmit Belediye Başkanlığı seçimlerine yaptığı itiraz önceki gün reddedildi. Bu kararın ardından Yüksel Akçay isimli bir müşahit, AK Parti'nin verdiği 100 TL karşılığında CHP'ye ait mühürlü oy pusulalarını yaktığını iddia etti. Ancak Akçay, dün emniyet müdürlüğüne verdiği ifadede bunun bir iftira olduğunu, bu açıklama karşılığında CHP'nin kendisine para teklif ettiğini savundu. Akçay, emniyetteki ifadesinde şunları kaydetti:
"Yolda yürürken yanıma iki kişi geldi. Bana İzmit Belediye başkan adayı Fikret Toker'in para vereceğini söylediler. Toker'le bir otelde görüştük. Bana 3 bin TL teklif etti. 'Söylediklerimi aynen gazetecilere açıklayacaksın.' dedi. Beni bir tepeye götürdüler. 'AK Parti İzmit adayı Nevzat Doğan'ın, sana iş sözü karşılığında CHP'nin oylarını yaktırdığını söyleyeceksin.' dediler. Dört gazeteciyi getirdiler oraya. Ben de bana söylenenleri gazetecilere açıkladım. Gazeteciler gittikten sonra Toker bana kartını verdi. 'Arkanda CHP var, sakın çekinme. Biz sana bakarız.' dedi. Sadece 50 TL verdiler. 'Seni yarın göreceğiz.' dediler. Ben de can güvenliğimden korkarak polise gidip gerçekleri anlattım."

Kaynak: Zaman

banner53
Yorumlar (0)
24
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?