banner39

Solcu sanatçılardan AK Parti'nin davetine ret

Başbakan Erdoğan'ın açılım toplantılarına solcu sanatçılar katılmayacaklarını açıkladı.

Arşiv 17.03.2010, 15:05 17.03.2010, 15:31
Solcu sanatçılardan AK Parti'nin davetine ret

Okan Haksever-Dünya Bülteni / Ankara

 Başbakan Erdoğan’ın haftasonunda sinema sanatçılarıyla yapacağı “demokratik açılım” buluşmasına, “Dört yapraklı yonca”nın ardından Tarık Akan ve Levent Kırca da katılmıyor.
 
Başbakan Tayyip Erdoğan, bu cumartesi Dolmabahçe’deki Başbakanlık Ofisi’nde sanatçılarla “demokratik açılım” sohbetinde buluşacak. Ses sanatçılarının ağırlıkta olduğu ilk toplantının ardından düzenlenen bu buluşmada, sinema ve sahne sanatçıları ağırlıkta olacak. Buluşmayı organize eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, 65 sanatçıdan “toplantıya katılacağım” teyidi aldıklarını söyledi. Çelik, “Türk sinemasının dört yapraklı yoncası” olarak anılan Hülya Koçyiğit, Fatma Girik, Filiz Akın ve Türkan Şoray’ı tek tek arayarak, davette bulundu. Ancak sanatçılar, sağlık mazereti bildirerek, toplantıya katılamayacağını söyledi. Solcu kimliğiyle bilinen Müjdat Gezen ve Tarık Akan da Çelik’e red yanıtı verirken, solcu kimliğiyle bilinen bir başka tiyatrocu Levent Kırca da Erdoğan’ın toplantısına katılmayacağını AK Parti yönetimine iletti.

STAND-UPÇILAR GELİYOR

Sanatçı buluşmalarında “ikinci perde” olarak anılan toplantıya, Ayten Gökçer, Haldun Dormen, Kenan Işık gibi ünlü tiyatrocuların yanı sıra Cüneyt Arkın, Hülya Avşar, Necati Şaşmaz, Kenan İmirzalıoğlu gibi sinema sanatçıları ile ünlü stand-upçılar katılıyor. Cem Yılmaz, Ata Demirer ve Yılmaz Erdoğan toplantıya katılacaklarını teyit ederken, Beyazıt Öztürk’ün önceden belirlenmiş programı sebebiyle

Yorumlar (4)
ihsan yıldız 13 yıl önce
eşşeğin kulagına su kaçırmakta üstünüze yokk zaten gelmeyinn sizin yeriniz bellide... hata başbakandaki sizin ğibi türü tükenmiş sol familyasındaki yaratıklarıı çagırıyor
kemal 12 yıl önce
helal olsun gitmeyin tabiki solcuların bu yozların yanında ne işi var
efe 12 yıl önce
izlediğimiz sanatçılar solcumuymuş birdaha asla hiçbirini izlemiycem siz başbakana kurban olun yazıklar olsun
Hasret 11 yıl önce
Tayyip cevabını almış...Uğraşmasn solcularla.Sabırlarını zorluyor çünkü..Siizler iyiki varsınızz...Bir ölür , bin diriliriz...Atatürk'ün askerleriyiizz...Bu ülke biziimmm !
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?