banner15

Somali'de havantopu saldırıları

Somali'nin Mogadişu kentinde kimliği belirsiz kişilerce düzenlenen havan topu saldırısında en az 7 kişinin öldüğü bildirildi.

Somali'de havantopu saldırıları

Mogadişu'nun 3 mahallesinde sabaha karşı kimliği belirsiz kişilerce düzenlenen havan toplu saldırıda en 7 kişinin öldüğü, birçok kişinin yaralandığı bildirildi

Mahalle sakinleri, Bereket'te biri kadın 2'si çocuk 4 kişinin öldüğünü, Sisi mahallesinde de 3 kişinin yaşamını yitirdiğini aktardı.

Görgü tanıkları, saldırıların, kendilerini "Somali'deki İslam Direniş Güçleri" olarak tanıtan bir grup tarafından düzenlendiğini ve Mogadişu'nun güneyinde bulunan Etiyopya birliklerinin üssünü hedef aldığını söyledi.

Aynı kaynaklar, çok sayıda yaralının hastanelere götürüldüğünü de kaydetti.

Etiyopya birlikleri, Somali hükümet güçlerine başkentte destek veriyor.

Savunma Bakanı Yardımcısı Ali Jelle de, saldırıları kınadığını belirttiği açıklamasında, hükümetin başkentte güvenliği birkaç hafta içinde yeniden tesis edeceğini söyledi.

Somali'nin bir bölümünün kontrolünü ele geçiren güçler, aralık sonu ve ocak başında Etiyopya birlikleri desteğindeki hükümet güçleri tarafından bozguna uğratılmıştı. O zamandan beri direnişçiler, bir gerilla savaşı sürdürüyor ve hükümet ile Etiyopya birliklerine karşı saldırılar düzenliyor

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35