banner39

Son Duruşma Bayrampaşa'da

Ekrem Dumanlı'nın kaleme aldığı Son Duruşma adlı tiyatro oyununun durağı Bayrampaşa.

Arşiv 18.12.2009, 22:50 18.12.2009, 22:50
Son Duruşma Bayrampaşa'da


İstanbul Dünya Sahnesi oyuncuları tarafından sahnelenen Ekrem Dumanlı'nın kaleme aldığı "Son Duruşma" adlı tiyatro oyununun durağı bu kez Bayrampaşa.

Oyun Cumartesi günü saat 18.30'da Bayrampaşa Belediyesi'nin katkılarıyla, Yücel Çakmaklı Kültür Merkezi'nde sahnelenecek. Son Duruşma, "Bir gün gücü elinde tutanlar ile o güce itaat etmek zorunda kalanlar yer değiştirirse ne olur?

Mahkûm gardiyan elbisesi giyse, avukat savcıyla yer değiştirirse, ezen ezilenin insafına kalsa neler yaşanır?" sorularının cevabını arıyor. Oyun bir anlamda öteki ile yer değiştirmeyi öneriyor ve kişiyi kendisiyle muhasebe yapmaya çağırıyor. İrtibat Tel: (0212 444 19 90)

Ekrem Dumanlı
Ekrem Dumanlı, (d. 1964 Yozgat) gazeteci, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni.

1987 yılında İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Bir süre edebiyat dersleri veren Dumanlı, 1993 yılında Zaman Gazetesi Kültür Sanat Servisi'nde muhabir olarak çalışmaya başladı. Daha sonra sırasıyla Kültür Sanat Servisi Editörlüğü ve Genel Yayın Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. 1997 yılında medya üzerinde çalışmalar yapmak üzere ABD'ye gitti. Boston'da Emerson College'ta yüksek lisansını tamamladı.

2001 yılında Türkiye'ye döndü ve Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. Halen bu görevini sürdüren Dumanlı "28 Şubat Gölgesinde Amerika" , "Medya" ve "Haber Kılavuzu" adlı 3 kitabı bulunmaktadır. "Son Duruşma" adlı tiyatro eseri halen İstanbul Dünya Sahnesi oyuncuları tarafından sahnelenmektedir.

Basın Konseyi Yüksek Kurul ve WAN (World Association of Newspapers) üyesi olan Dumanlı, ayrıca BJK kongre üyesidir. Aynı zamanda öğretim görevlisi olan Ekrem Dumanlı, Fatih Üniversitesi'nde ders vermektedir.

Ekrem Dumanlı, İngilizce bilmektedir. Evli, iki kız çocuk babasıdır.

Kitapları
• 28 Şubat Gölgesinde Amerika
• Medya
• Haber Kılavuzu

Kaynak: Zamanbanner53
Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?