banner15

Son olaylarda niye hep 'Alperenler' gündemde?

Liberal sol, BBP'nin gençlik teşkilatı Alperenler'in derin devletin uzantısı gibi hareket ettiğini savunuyor, BBP ise karşı çıkıyor.

Son olaylarda niye hep 'Alperenler' gündemde?

 

Dünrya Bülteni/ Haber Merkezi

Hrant Dink cinayeti sonrası azmettirici oldukları iddia edilen Erhan Tuncel ve Yasin Hayal'in ismi ile birlikte gündeme gelen Alperen Ocakları, şimdi de Sakarya'daki linç girişimi ile birlikte anılıyor.

Bazı gazetelerde, DTP gecesini basan vatandaşların Alperen Ocakları'na bağlı kişiler tarafından yönlendirildiği iddiası sonrasında, Taraf Gazetesi'nden Ahmet Altan ilginç bir yazı yazdı.

MHP lideri Bahçeli'nin, derin devletin deposu gibi kullandığı 'Ülkücüler'i piyasadan çektiğini belirten Altan'a göre, derinler, eksik elemanlarını, şimdi 'Alperenler'den devşiriyor.

Ahmet Altan, Yazıcıoğlu'nun ve ülkücülerin 12 Eylül sonrası gördüğü işkenceleri de ima ederek, "Eğer Yazıcıoğlu, 'derin devletin yeni ülkücülerinin lideri' rolünden memnun değilse, bu tesadüflerin önünü, aynen Bahçeli gibi kesmeli, yok bu rolden memnun ise, gençliğinde derin devletle yaşanan işbirliğinin sonuçlarını bir daha düşünmeli" ifadesini kullandı.

Ahmet Altan'a cevap BBP Genel Sekreteri Yalçın Topçu'dan geldi. BBP, kendilerinin ve Alperen Ocakları'nın Trabzon ve Sakarya ile anılmasına sert tepki göstererek, iddialara, "Anlaşılan bizim beyanlarımızı, değerlendirmelerimizi ve tekziplerimizi takip etmiyorsunuz. Muhsin Yazıcıoğlu hakkında ideolojik düşmanlık ürünü eksik ve saptırılmış haberler veriyorsunuz" savıyla karşı çıktı.

Cevapta, BBP ve Alperen Ocakları'nı bugüne kadar kimsenin kullanmadığı ve bundan sonra da kimsenin kullanamayacağı, örnek verilen kişilerin ise Alperen Ocakları ile herhangi bir ikincil ilişkilerinin bile bulunmadığı özellikle vurgulandı.


 

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2008, 14:30
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35