banner15

Sorun Kıbrıs değil, İslam

Sonunda gerçekleri cesaretle söyleyebilen biri çıktı. İtalyan Bakan, "Türkiye’nin AB'deki sıkıntılarının asıl nedeni Kıbrıs değil Müslüman nüfustur" dedi

Sorun Kıbrıs değil, İslam

Brüksel’de Avrupa Parlamentosu Liberal Grup’un düzenlediği Avrupa Liberal Demokratlar konferansına katılan Emma Bonino, Türkiye konusunun Avrupa Birliği’nde sürekli sorun haline getirilmesinin arkasında ne Kıbrıs nede bir başka konunun yattığına dikkati çekerek, “Esas sorun Avrupa’dadır. Türkiye konusunda Avrupalıları bu kadar sinirli kılan Türkiye’nin büyük Müslüman nüfusuö dedi.

AB Haber’e göre, sorunun nüfusu kalabalık Müslüman olan Türkiye olduğuna işaret eden Bonino, AB’nin Türkiye konusunda girdiği çıkmazın birliğin genişleme politikasını olumsuz etkilediğini söyledi Bonino, AB’nin genişleme politikasının demokrasi ve istikrarın Birliğe üye olacak diğer ülkelere yayılması olduğunu belirterek, “Maalesef Türkiye örneğinde görüldüğü gibi AB’nin Türkiye konusunda ortaya koyduğu tutum birliğin genişleme politikalarının zorda olduğunu gösteriyorö diye konuştu.

Anka

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35