banner39

Suç duyurusu kabul edilmedi

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt hakkında yapılan suç duyurusu kabul edilmedi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Suç duyurusu kabul edilmedi

Güçlü Türkiye Partisi Genel Başkanı Tuna Bekleviç 8 Aralık 2006 tarihinde Hürriyet gazetesinin manşetinde yer alan Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın sözleri hakkında Genel Kurmay Başkanlığı Askeri Savcılığına suçduyurusunda bulunmuştu.

Siyasi amaçlı demeç vermek ve telkinde bulunduğu gerekçesiyle yapılan suçduyurusuna Genel Kurmay Başkanlığı Askeri Savcılığı herhangi bir işlem yapılmasına gerek yoktur şeklinde yanıt verdi.

GTP Genel Başkanı Bekleviç, "Çağdaş demokrasilerde atanmışlar siyasi iradenin yasama ve yürütme kararlarına karışamazlar ve siyasi iradeye talimat veremezler.

Sayın Büyükanıt siyasi amaçlı konuşma yapmıştır ve hükümet politikasına müdahele ederek suç işlemiştir. Bu hukuka aykırı konuşmalar malesef mektupta açıkça ifade edilen Anayasa'nın 117. Maddesine uygun değildir" dedi.

Tuna Bekleviç demokrasiye sahip çıkılması gerektiğini belirterek, "Suçduyurumuza verilen askeri yanıtın hukukun üstünlüğü ve ciddiyetten oldukça uzak olduğunu görerek üzüntü duyuyoruz" dedi.

banner53
Yorumlar (0)
17
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?