banner39

Suriye İhvan'ı rejime muhalefeti dondurdu

Cemaat, Suriye aleyhine yürüttüğü muhalefette şimdilik sessiz kalacağını açıkladı.

Arşiv 08.01.2009, 16:26 08.01.2009, 18:38
Suriye İhvan'ı rejime muhalefeti dondurdu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye Müslüman Kardeşler Cemaati, yayınladığı bir bildiriyle, Gazze'deki insani durum nedeniyle, Suriye rejimi aleyhine yürüttüğü muhalefet hareketini dondurduğunu açıkladı.

Londra'dan yayın yapan Al Quds Al Arabiya gazetesinin haberine göre, Cemaat, bu kararı, "Filistin davasının önceliği, Suriye'nin bu saldırıya karşı koyma noktasında çabaları, direnişe verdiği destek ve Gazze'deki direnişin sürmesi" çerçevesinde verdiğini belirtti.

Cemaat tarafından yayınlanan bildiride, ayrıca Suriye rejimine halkıyla barışması, böylelikle hem devlet hem halk olarak kutsal toprakların kurtarılması için çalışması ve Filistinli kardeşlerin desteklenmesi çağrısında bulunuldu.

Yapılan açıklama, Cemaat taraftarı ve dostlarına gönderdiği mesajda Gazze halkına elden gelen tüm yardımların seferber edilmesi, mal ve kan bağışında bulunulmasını istedi.

Cemaatin bildirisinde Gazze halkına yardım noktasında kitle iletişim araçlarının, özellikle de medya ve internetin kullanılması gerektiğinin altı çizildi.

Yorumlar (2)
Mehmet UFUKALP 14 yıl önce
Suriye İhvanı, 1982 yılında amerika israil ve suudilerin kışkırtması ile, Sırf İraı destekliyor diye Suriye rejimine karşı fitne hareketine girişmiş öyle bir fitne ki ameruka israil suud ve ürdün münafıkları bu hareketi başlatmış, sonra da binlerce müslümanın kanının akmasına neden olmuşlardı. İnşallah bu hatanın farkında olurda amerika israil ürdün ve suud münafıklarına uymazlar.
Mir_zaza 14 yıl önce
Kardeşim lütfen bilmeden konuşma suriye ihvanı baas partsinin yoğun bi ateist ve arap milliyetçiliğine karşı bir islami oluşumdur içinde said havva gibi bir çok alimi barındıran bir oluşumdur.Sadece hama katliamında hafız esad 50 bin müslümanı şehit etmiştir.Yönetiminin çoğu Nusayri inancındadır lütfen araştır sonra yaz allah rızası için fiemenillah
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?