banner39

Suriye-İsrail görüşmelerine ilginç yaklaşım

ABD'de bir gazete, İsrail- Suriye görüşmesini "düşmanın zayıf yanlarını anlamak için iyi bir taktik" diye yorumladı.

Arşiv 24.05.2008, 17:43 24.05.2008, 18:20
Suriye-İsrail görüşmelerine ilginç yaklaşım

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Christian Science Monitor Senatör John McCain ile Senatör Barack Obama arasındaki seçim yarışında, Amerika'nın terörist ülkelerle görüşüp görüşmemesi tartışmasının öne çıktığını belirtiyor.

Gazete, Türkiye'de devam eden Suriye İsrail görüşmelerine çok farklı bir şekilde yorum getirdi. Terörü destekleyen ülkelerle görüşülmemesi gerektiği imasında bulunan gazete "bu onlara meşruiyet ve zaman kazandırabilir. ama düşmanın kaygılarını ve zayıf yanlarını anlamak için iyi bir taktik olabilir" diye yazdı.

Gazete, İsrail'in Suriye ve Hamas'a karşı izlediği politikayı Amerikalı politikacılara da örnek göstererek şunları ifade etti:

"İsrail'in bir yandan müzakereler yürütürken, bir yandan da elinde büyük bir sopa tutması, Amerikan seçim kampanyasındaki tartışmalara da ışık tutabilir. Terörü destekleyen ülkelerle görüşmenin, onlara meşruiyet ve zaman kazandırma gibi bir riski vardır elbette. Ancak bu tür görüşmeler, düşmanın kaygılarını ve zayıf yanlarını anlamayı sağlayarak Amerika'nın çıkarlarına hizmet edebilir. Ayrıca Amerika'nın kibirli ve zorba imajının silinmesine ve saygı kazanmasına da yarayabilir. Bu da düşmanın Amerikan karşıtı tutumunda bir yumuşamayı beraberinde getirebilir."


banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?