banner39

Suriye, İsrail'in Scud sevkiyatı iddiasını yalanladı

Suriye, İsrail'in ortaya attığı, ABD'nin elçi göndermeyi askıya almasına gerekçe gösterdiği Hizbullah'a Scud füzesi verdiği iddialarını yalanladı

Arşiv 15.04.2010, 15:02 15.04.2010, 15:02
Suriye, İsrail'in Scud sevkiyatı iddiasını yalanladı

 

Suriye, İsrail'in Hizbullah'a Scud füzesi verdiği yönündeki suçlamalarını kesin bir dille yalanladı. Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada,"İsrail bu tür asılsız iddialarla bölgeyi daha fazla gerginliğe sürüklüyor. İsrail olası bir saldırıya ortam hazırlıyor" denildi.

CHA'nın aktardığına göre, Suriye Dışişleri Bakanlığı'ndan bir yetkilinin resmi haber ajansı SANA'ya yaptığı açıklamada, İsrail'in bir süredir dillendirdiği, Suriye'nin Hizbullah'a Scud füzesi verdiği yönündeki iddiaları sert bir şekilde yalanlandı.

Açıklamada,"İsrail'in Suriye'ye yönelttiği bu tür iddialar asılsızdır. İsrail, bu iddialarla bölgeyi daha fazla gerginliğe sürüklemeyi amaçlıyor. Suriye, İsrail'in adil ve kapsamlı bir barışın gerektirdiklerini kaçmasını sağlayacak olası bir saldırıya ortam hazırlamayı hedeflediği görüşündedir" denildi.

İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres Paris'e hareketinden önce yaptığı açıklamasında Suriye'yi Hizbullah'a Scud füzesi vermekle suçlamıştı. ABD'nin Şam'a beş yıl aradan sonra atamayı planladığı büyükelçinin de, bu iddiaların ardından Washington'da kalmasına karar verildiği iddia edilmişti.

İLGİLİ HABER: ABD Suriye'ye elçi atamasını durdurdu

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?