banner15

Suriye'de Avro'ya Geçiş

ABD ve İsrail tehdidi altında bulunan Suriye, devletin bütün döviz işlemlerini ABD Doları’ndan Avro’ya geçirdi. Suriye Ticaret Bankası’nın Genel Müdürü Duraid Durgham, "Bu bir tedbir. Milyarlarca dolardan bahsediyoruz" diyerek, uygulamanın ABD ekono

Suriye'de Avro'ya Geçiş

Ticaret Bankası, özel müşterilerinin uluslararası döviz akışında da dolarla işlemi durdurdu. Son birkaç yılda Suriye’de özel bankalar kurulmasına izin verilmesine rağmen, devlete ait Ticaret Bankası, Suriye finans sisteminin hakimi konumunda. Bir Ortadoğulu iktisatçı, “Bu hamle, Suriye’nin dışarıdaki varlıklarını daha güvenli kılmayı ve bir çatışma halinde dondurulmalarını engellemeyi amaçlıyor” yorumunu yaptı. Bu arada Lübnan’da geçen yıl 14 Şubat’ta suikasta kurban giden Refik Hariri’yi anmak üzere başkent Beyrut’ta binlerce kişinin katıldığı gösteriler yapıldı. Hükümet resmi tatil ilan ederken, işverenler de gösteriye katılımın artması için işyerlerini tatil ettiler.
Faruk Şara, Suriye Devlet Başkanı Yardımcısı oldu

Suriye Dışişleri Bakanı Faruk Şara Devlet Başkan Yardımcılığına getirildi. Resmi SANA haber ajansı Başbakan Naci Otri'nin yeni hükümetinde 14 yeni bakanın yer aldığını bildirdi. Devlet Başkanı Beşar Esad'ın da katıldığı yemin töreninde yeni hükümet yemin ederek göreve başladı. Şara 1984 senesinden bu yana Dışişleri Bakanı olarak görev yapıyordu. Şara'nın yerine de Suriye'nin eski Washington Büyükelçisi Velid Muallim'in getirildiği kaydedildi. 

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48