banner15

Suriye'deki Şii Havzaları'ndan Protesto Gösterisi:

Suriye'deki Şia İlmiye havzaları Irak'ta yaşanan son saldırı olaylarını protesto ederek Müslümanlar arasında vahdet çağrısı yaptılar. Dün Cuma namazı sonrası başlayan gösterilerde, göstericiler İslam dünyasının vahdetini hedef alan şeytani komplolar

Suriye'deki Şii Havzaları'ndan Protesto Gösterisi:

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Samarra'da İmam Ali Hadi (a.s.) ve İmam Hasan Askeri'nin (a.s.) türbesine yönelik terör eylemlerini kınayan ilmî havzalar Perşembe gününden itibaren dersleri durdurma kararı almıştı.

Cuma günü, namaz çıkışı Ayetullah Ali Hamanei, Ayetullah Ali Sistani, Ayetullah Fazıl Lenkaranî, Ayetullah Said El-Hekimî, Ayetullah Şirazî, ve Mukteda Sadr'ın büroları ortaklaşa organize ettikleri gösteride, Hz. Zeyneb'in (a.s.) türbesinde toplanarak yürüyüş düzenlediler. Gösteriler ardından yapılan basın açıklamasında şu ifadeler yer alıyordu: "Onlar Hile Kurdular! Allah da Hilelerini Başlarına Geçirdi!"

İslam'la bir ilgisi olmayan tekfirci grubun İmam Ali Hadi ve İmam Hasan Askerî'Nin türbelerine yönelik düzenledikleri terör eylemini şiddetle kınıyoruz. Tekfircilik, Muhammedî Ümmet içinde fitne çıkarmaya çalışan kimselerin hareketidir. Bu tür eylemlerden işgal güçleri sorumludur! Böyle eylemlerin işgal güçlerinden habersiz gerçekleştirilmesi mümkün değildir! Birleşmiş Milletler, eğer demokrasiden bahsediyorsa tüm dinî şiarlara hakareti yasaklayan bir karar almalıdır! İran'ın barışçıl amaçlarla nükleer enerji çalışmaları engellenemez! Nasıl oluyor da silah olarak İsrail'in nükleer programına müdahale edilemiyor da İran'ınkine müdahale edilmeye çalışılıyor?! Suriye'ye baskı yapılmasına, kirli dış ellerin uzanmasına kesinlikle karşıyız!

Düzenlenen gösteride; "Lebbeyk Ya Resulullah!", "Lebbeyk Ya Huseyn!", "Lebbeyk Ya Hadî", "Lebbeyk Ya Askerî", "La Sünniyye ve La Şiiyye; Vahde vahde İslamiyye", "Kella Kella Li'l İrhab" (Teröre Hayır!), "Kella Kella Amrika" (Amerika'ya Hayır!), "Kella Kella İsrail" (İsrail'e Hayır!), "Kella Kella Sıyhuniyye" (Siyonizme Hayır!), "Kella Kella Li't Tefrika" (Tefrikaya Hayır!), "Kella Kella Li't Tekfir" (Tekfire Hayır!) şeklinde sloganlar atıldı!

Göstericiler taşıdıkları pankart ve afişlerde ise şu ifadelere yer verdiler: "Tekfircilik, ümmetin içine atılmış bir mikroptur!", "Safların Bir Tutulması Bu Adî Eyleme Verilecek En İyi Cevaptır!", "Ehl-i Beyt Türbelerine Saldırı, Karikatür Saygısızlığının Devamıdır!", "Muhammed Şiasıyız, Ahmed'in Sünneti (Yolu) Üzeredir!", "Hepimiz Muhammedîyiz! Hepimiz Şiiyiz! Hepmiz Sünnîyiz!", "Düşünce Özgürlüğüne Evet! Hakaret ve Saygısızlığa Hayır!"

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2009, 13:01
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48